Pažintis

Rokerio išpažintis

Živilė MASYTĖ

Šiandien kviečiu jus susipažinti su žmogumi, kuris spinduliuoja meile muzikai, kūrybai ir savo darbui, kuris teigia, kad muzika – tai yra kažkas, ko negali nedaryti, nes ji veikia kaip narkotikas. Tikriausiai bent iš matymo šį žmogų tikrai pažįstate, taip, tai jis – Paulius Jonikas – žymusis „X Faktoriaus“ rokeris, grupės „Wild Reason“ vokalistas, operatorius ir vaizdo klipų režisierius.  Viso pokalbio metu, nuo šio žmogaus veido nedingo šypsena, tikiuosi, kad skaitant šypsena atsiras ir jūsų veide!

Kaip susikūrė grupė „Wild Reason“?

Grupė susikūrė iš didelio noro groti. Studijų metais teko išvykti su Erasmus studijų programa ir kurį laiką mokytis Taline, kur būnant ir kilo idėja, kad reiktų sukurti naują grupę. Grįžus į Lietuvą beliko ieškoti bendraminčių, o juos radus grupė pradėjo savo veiklą.  Tiesa, tai jau trečioji mano grupė, kurios veikloje dalyvauju. Mes kartu jau keturi metai. Pats grupės pavadinimas – „Wild Reason“-  puikiai atspindi tai, dėl ko mes grojame.  Rokas – tai muzikos žanras šiek tiek nutrūkęs nuo grandinės.  Deja, Lietuvoje šis stilius kiek pamirštas, todėl mūsų tikslas jį prikelti ir priminti. Tai – mūsų laukinė priežastis.

Kodėl tavo favoritė yra būtent roko stiliaus muzika?

Man roko muzika paauglystėje padėjo išgyventi sunkius momentus. Tai toks muzikos stilius, kuris kartais skamba piktokai, tačiau kartu yra labai užvedantis, o iš jo sklinda tokia energija, kuri priverčia judėti toliau. Šis muzikos stilius visada mane žavėjo, jam jaučiuosi skolingas ir todėl dabar stengiuosi tą duoklę atiduoti.

Kaip galėtum apibūdinti patirtį muzikiniuose projektuose ( „X Faktoriuje“ ,  „Chorų karuose“) ?

Muzikiniai projektai man davė labai daug patirties. Pabuvęs ten pradedi augti „kaip ant mielių“. Pasibaigus projektams supratau kaip aš patobulėjau per tokį trumpą laiką. Tai sceninė patirtis, buvimas tarp daugybės talentingų, puikiai balsą valdančių žmonių, kurie tiesiog įnikę į muziką, o buvimas tarpe jų priverčia greičiau tobulėti – tai didžiausias pliusas. Žinoma, tai taip pat yra šancas parodyti ir pareklamuoti save, o to neabejotinai reikia, jei nori tapti matomas ir susirinkti savo gerbėjų ratą.

Koks jausmas, kai esi priverstas dainuoti dainas, kurios kitokios, nei paprastai atlieki?

Tai yra iššūkis, o iššūkiai yra gerai. Tačiau niekada nereikia pamiršti to,  ko ateini ir nepabėgti nuo savęs. Įdomu išgirsti save kitaip, tačiau aš lieku ištikimas savo muzikos stiliui – rokui. Beja, aš manau, kad rokas – nepaprastai platus žanras. Į jį galima žiūrėti siaurąja prasme  – gitaros ir rėkiantys vyrai, bet aš esu linkęs žiūrėti šiuolaikiškiau, kaip į žanrą, kuris yra perėjęs per daug kitų, todėl yra labai universalus.

Kokia veikla užsiėmi laisvalaikiu?

Visą savo laisvalaikį aš kuriu muziką, dainuoju arba dirbu.  Prieš 3 metus pabaigiau VDU, kuriame mokiausi Naujųjų medijų meną, o dabar dirbu operatoriumi, filmuoju ir režisuoju muzikinius ir reklaminius klipus ir užsiėmu video produkcija. Taip išeina, kad mano gyvenime dabar – muzika ir video produkcija, o kitkam tiesiog nelieka laiko.

Iš kur semiesi įkvėpimo?

Įkvėpimo aš semiuosi iš asmeninio gyvenimo ir jausmų. Ne staigmena ir tai, kad esam lietuviai, kurie mėgsta pasinervuoti ir pasiskųsti. Taip pat ir man būna dienų, kai dėl kažko susinervinu ir jau, žiūrėk, turiu apie ką dainą rašyti ar kokį video klipą filmuoti.

Kas tau yra didžiausias įvertinimas?

Esu labai savikritiškas ir principingas, todėl momentais, kai viską padarau gerai ir sulaukiu žmonių pagyrimo esu labai laimingas, tačiau tai nėra tas pats didžiausias momentas, kaip tai, kai priverčiu žmogų pakeisti nuomonę apie save. Man tai didžiausias įvertinimas. Pavyzdžiui: mano didžiausias kritikas yra tėtis. Per  10 muzikinės veiklos metų  man didžiausias pasiekimas buvo tada, kai tėtis pripažino, kad ant scenos aš būnu kitas žmogus ir, kad esu sutvertas scenai.  Šie jo žodžiai man buvo kažkas labai ilgai siekto ir pagaliau pasiekto. Panašiai buvo ir tada, kai dalyvavau „X Faktoriuje“ ir kuris nors teisėjas man pasakydavo bent pusę žodžio, kad aš kažko negaliu padaryti, tada man aktyvuodavosi visi principai ir betkokia kaina norėdavau įrodyti, kad aš galiu.

Kodėl būtent VDU pasirinkai kaip savo universitetą?

Juk tai geriausias universitetas Lietuvoje (šypsosi).  Man labai patiko universiteto liberalus požiūris į studento gyvenimą ir žinoma pasirinkta studijų  programa – Naujųjų medijų menas. Man  bebaiginėjant mokyklą kaip tik ir atsirado šis dalykas, dėl ko aš buvau labai patenkintas. Aš visą gyvenimą blaškiausi tarp skirtingų meno rūšių, o šis dalykas tiesiog sujungė viską į vieną, todėl man tai puikiai tiko. Manau, kad VDU yra toks universitetas į kurį turi stoti žmonės žinantys, ką nori veikti gyvenime, nes jeigu nežinosi, tai čia niekas tau to ir nepasakys, tačiau tikrai suteiks visas sąlygas siekti visko, ko nori.

Ar niekada nekilo sunkumų derinant muzikanto karjerą ir studijas?

Tikrai ne. Gal todėl, kad mano profesija susijusi su menu ir grupės veiklą ne sykį net padėjo darant kažkokius kūrinius, atsiskaitymus universiteto laikais. O ir universitete grupės veikla buvo palaikoma – mums paskolindavo patalpas repeticijoms, leisdavo koncertuoti ir panašiai.

Kaip galėtum save apibūdinti?

Esu užsispyręs ir turiu didelius principus. Visada noriu kažką įrodyti. Aš visada nusibrėžiu savo tikslą ir stengiuosi eiti jo link ir tai yra kertinis mano bruožas, nes iš jo išplaukia visi kiti.

Kaip save įsivaizduoji po 10 metų?

Yra du pasirinkimai. Arba pasieksiu savo tikslus ir kursiu žymiausius Lietuvos vaizdo klipus bei koncertuosiu su grupe, tikėkimės didelei publikai. Arba sedėsiu namie ir būsiu niekam neįdomus. Tikiuosi viskas išsispręs teigiamai, nes kaip minėjau – aš betkokia kaina stengiuosi pasiekti savo tikslų.

Kas tave labiausiai žavi žmonėse?

Savo nuomonės turėjimas ir gebėjimas ją argumentuoti, drąsa, pasitikėjimas savimi. Tokie žmonės paprastai būna labai įdomus, su jais galima apturėti daug įsimintinų pokalbių.

Koks darbas tau yra nemėgstamiausias, tačiau niekaip neišsisuki jo nedaręs?

Pasikloti lovą. O ypač rytais, kai turi laiko tik išgerti kavos ir iškart skubi į darbą.

5 dalykai, kurie tau svarbiausi gyvenime.

Hmmm… Šeima, muzika, darbas, meilė ir maistas.  Nors ne… Maistas nėra taip svarbu, galiu būti ir nevalgęs (juokiasi).

Kokia daina šiuo metu geriausiai atspindi tavo būseną ir emocijas?

Alphaville – Forever young.  Kaip dažnai pajuokauju su draugais, tai aš jau jaučiuosi senas. Laikas be galo greitai bėga, sunku suvokti, kad kolkas viskas ką darau labai abstraktu ir nepopuliaru, tam reikia laiko, o jis taip greitai bėga, kad dėl to net šiek tiek baisu.

Tavo gyvenimo moto?

Aš pats esu savo gyvenimo kalvis, kaip nusikalsiu – taip turėsiu.  Tai tėtis nuo vaikystės kalė man į galvą, net ant rankos turiu tai išsitatuiravęs ir kasdien pažiūrėjęs į veidrodį galiu tai sau priminti.

Palinkėk kažką VDU studentui

Studijų metai – tai geriausi metai kiekvieno žmogaus gyvenime. Linkiu juos išnaudoti protingai – susipažinti su daug įdomių žmonių, išnaudoti visas galimybes ir pasiimti viską, ką šis universitetas gali duoti. Linkiu įsimintinų akimirkų, nes tokių tikrai reikia,  kad vėliau žiūrėdamas atgal nesigailėtum!