Pažintis

Apie kasdienius ritualus, kurie suteikia kūrybiškas galias

Živilė MASYTĖ

Kūryba yra kažkokia stebuklinga galia. Ji apima mintis, širdis, darbus, žmones, laiką ir kitus dalykus. O jų daug. Labai daug. Ji slypi visur. Netgi ten, kur kartais net nesugalvotum ieškoti. Tačiau kartais pabandai ir atrandi. O tada tik dar kartą įsitikini, kad ji tikrai visur. Atrasti mažus dalykus ir jais žavėtis bei dalintis šilčiausiomis emocijomis puikiai moka mano pašnekovė – Viktorija Aprimaitė, iš socialinių tinlų žinoma, kaip „kvepialietus“. Ši mergina – kasdieniais ritualais besidžiaugianti kūrybininkė. Kviečiu susipažinti!

Papasakok apie save.

Šiuo metu gyvenu kūrybiniais procesais. Kuriu savo kasdienybės ritualus, vaizdus, jungiu žodžius ir kalbu. Apie dalykus.

Dabar itin kūrybingas laikotarpis, kai su šiuo procesu keliuosi ir einu miegoti. Vis bandau atrasti visas kūrybiškumo paslaptis ir taisykles, kurias būtų galima laužyti!

Kaip galėtum apibūdinti save keliais žodžiais?

Pokalbiai. Pasivaikščiojimai. Gėlės.

Esi kūrybininkė. Kaip manai, kūrybiškumas – įgimtas dalykas ar išmokstamas?

Kūrybiškumas nėra nei įgimtas, nei išmokstamas. Jis tiesiog yra. Tik mes dažnai jo nepastebime ar tiesiog nesistengiame pastebėti.

Kūrybiškumas gali prasidėti nuo kiaušinienės gaminimo, rytinės kavos puodelio ir gero skaitalo iki inovatyvių sprendimų ar skrydžio į mėnulį.

Jis ant tiek nekasdieniškai kasdieniškas, kad mes apie jį tiesiog pamirštame. Ir, žinoma, neprisimename iki tol, kol mums neprireikia nuveikti tą patį dalyką kitaip.Taip ir aš – kai prisiminiau, taip ir nepamirštu.

Kaip atrodo įprasta kūrybininko diena?

Kūrybininko diena atrodo taip, kaip ir bet kurio kito žmogaus diena, kurioje pilna ritualų, pažadų sau ir kitiems, procesų, dažnai tvarkaraščių, dienotvarkių ir begalybės planų. Na, o geros idėjos visuomet reikalauja laiko ir pastangų! Savęs, paieškų, atsidavimo ir laiko!

Iš kur semiesi įkvėpimo?

Žmonių. Tik iš pokalbių su jais, istorijų, pasakojimų ir nepatogumų.

Peržvelgus tavo Instagram profilį atrodo, kad sugebi mažuose dalykuose atrasti laimę. Ar taip ir yra? Kaip apiūdintum žodį „laimė“?

Laimė man yra žavėjimasis. Malonumais, gebėjimu stabtelti, netikėtumais ir gardumais. Mažuose dalykuose apskritai telpa ne tik neplanuotas „vau“. Smulkmenas susumavus gimsta oho kokios begalybės jausmų ir pasakojimų!

Pasidalink keliais tau labiausiai patinkančiais Instagram profiliais?

1924Us, althatisshe, casualtimetravel

Kokią savo aistrą įvardytum, kaip pačią didžiausią, jeigu nebūtų galima minėti žodžio „kūryba“?

Oi, tos aistros. Kelionės, knygos, karias pasižadu vis iš naujo ir naujo perskaityti, pavasaris, miškai. Bet argi visa tai ir nėra kūryba? (šypsosi)

3 dalykai, be kurių niekada neišeini iš namų?

Tušinukas, užrašinė, nusiteikimas. Ir dar – lūpdažis!

Ar turi kažkokį autoritetą? O galbūt dažnai pati išgirsti, kad esi kažkam sektinas pavyzdys?

Kiekvienas gyvenimo etapas padovanoja vis po naują autoritetą, kurio patylomis seki, kartais gal net ir persekioji, o kai susitinki akis į akį – lengvai aptirpsti ir, žinoma, prarandi kalbos dovaną.

O taip, tokių ir aš turiu! Ir tikrai ne vieną, ir ne du!

O ar pačiai tenka išgirsti? Tenka, bet tuomet išsigąstu. Nes tai nemaža atsakomybė, bet jauki. Kaip išsiųsti pažadėtą laišką draugui!

Kokias vertybes galėtum išskirti, kaip pačias didžiausias tau? Kodėl?

Artimi žmonės ir visuomet meilė!

Nes jos kuria mus ir kasdienybės malonumus.

Kaip manai, koks dalykas yra pats gražiausias, kurį žmogus gali padaryti dėl kito?

Išklausyti.

Nieko nėra tikriau, kaip ne tik klausyti, bet ir išklausyti. Būti išklausytam.

Reikamą akimirką ir reikamo žmogaus.

Ko palinkėtum skaitytojams?

Ieškokite ir atraskite. Skubėdami sustokite. Rytais skanaukite ir skirkite laiko sau.

Skaitykite, rašykite, garsiai kalbėkite, kartais patylėkite ir eikite vaikščioti.

Be to, nepabijokite ir jau šiandien užkalbinkite praeivį!