Pažintis

Savanoriai – savas stilius!

Marija RADIŠAUSKAITĖ

„Sporto savanorių sąjunga“  (3S) yra visuomeninė organizacija, kurioje žmonės savo idėjomis ir darbais prisideda prie įvairių sporto renginių realizavimo.  Kviečiu iš arčiau susipažinti su šios organizacijos veikla ir jos pirmininku – Mykolu Krasnicku.

Labas, Mykolai, papasakok, kaip gimė idėja sukurti 3S?

„Sporto savanorių sąjungos“ atsiradimas susijęs su 2005 m. Europos jaunimo lengvosios atletikos čempionatu. Jis buvo rengiamas sporto bazėse, šalia Lietuvos kūno kultūros akademijos (šiuo metu Lietuvos sporto universitetas). Sporto sociologijos dėstytojas Saulius Kavaliauskas buvo vienas šio renginio organizatorių ir būtent jam teko atsakomybė surinkti savanorių komandą. Dėstytojo ir studentų dėka buvo surinkta 250 savanorių komanda, ir taip gimė „Sporto savanorių sąjunga“.

3S LTU-SLO

Esi  „Sporto savanorių sąjungos“ pirmininkas. Ką tau reiškia šios pareigos?

Veikiu šioje organizacijoje jau nuo pat 2005 m. vasaros. Iš čia semiuosi patirties ir žinių savanorystės srityje. 2012 m.  buvau išrinktas pirmininku ir nuo to laiko stengiuosi pateisinti visų sąjungos narių pasitikėjimą. Būti šios organizacijos vadovu man yra vienas džiugiausių gyvenimo pasiekimų – šioje veikloje įgijau daug patirties įvairiose srityse (nuo komandų valdymo iki atsakomybių skirstymo ir pan.). Pastaruosius kelerius metus dirbu Elektrėnų savivaldybėje ir stengiuosi savanorystės idėjas bei mintis skleisti tarp šio krašto jaunuolių. Kartu su jais per metus paruošiame po kelis projektus, kuriais skatiname jaunimo aktyvumą, sveiką gyvenimo būdą, įsitraukimą į savanorystę. Kaip vadovas labai džiaugiuosi mūsų organizacijos aktyvumu ir žinomumu. Jau kelis kartus „Sporto savanorių sąjunga“ jaunimo padovanojimuose „Antilopai“ buvo nominuota tarp geriausių jaunimo organizacijų Elektrėnų savivaldybėje.

2015-U16-savanoriai

Papasakok, kaip išrenkami renginiai, kuriuose reikalinga savanorių pagalba.

Dažniausiai renginių organizatoriai patys mus susiranda krepšinio, futbolo čempionatams, lengvosios atletikos varžyboms ir pan. Būtent tokiu būdu susidraugavome su Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubu – jie pažinojo mūsų tuometinį pirmininką Saulių Kavaliauską ir susitarė, kad mūsų savanoriai padės komandai visose rungtynėse. Labai aktyviai bendraujame su įvairiais sporto klubais ir federacijomis, tad šiuo metu dažniausiai organizacijos, rengdamos kokį nors sporto renginį, iš karto prisimena mus ir paprašo mūsų pagalbos organizuojant savanorių veiklas.

Papasakok kokią smagią istoriją iš savo savanorystės laikotarpio.

Kiekvienas sporto renginys būna vis kitoks, ir per tuos 12 metų susikaupė daug patirties bei smagių akimirkų. Kiekviename renginyje stengiuosi savanoriams suteikti kuo patogesnes ir malonesnes sąlygas, nes visi supranta, kokia svarbi yra jų pagalba. Viena iš tokių pagalbų būdavo savanorių, likusių vėlyvesnėms pamainoms, išvežiojimas po namus. Pamenu ne vieną smagų vakarą, kai visi savanorių pilname automobilyje važinėdavome po miestą ir kartu garsiai dainuodavome tuometinius muzikos hitus. Smagios akimirkos būdavo ir krepšinio čempionatuose – nepaisant ilgos dienos, kiekvieną vakarą leisdavome krepšinio aikštėje ir žaisdavome įvairius žaidimus su kamuoliu. Išties, geriausiai įsimena savanorių laisvalaikis – tuo metu visi savanoriai geriau susipažįsta, atsiskleidžia net ir mažiausiai bendraujantys žmonės.

unnamed (1)

„Sporto savanorių sąjunga“  turi ne tik pirmininką, bet ir 8 valdybos narius, kurie koordinuoja savanorių veiklas renginių metu. Viena iš narių yra Rozalina Batiuškinaitė, kuri šiuo metu dirba su savanoriais Žalgirio arenoje. Susipažinkite!

Rozalina, trumpai papasakok apie save

Esu Rozalina. Šiemet baigiau teisės studijas ir ieškau darbo šioje srityje. Kol kas didžiąją savo laiko dalį skiriu Kauno „Žalgirio“ rungtynėms.  Nuo 2008 metų gruodžio tapau „Sporto savanorių sąjungos“  nare ir nuo tada savanorystė „Žalgirio“ rungtynėse tapo pastoviu mano laisvalaikio užsiėmimu.

Minėjai, kad savanoriauji nuo 2008 metų,  kas asmeniškai tau yra savanorystė?

Savanoriauti pradėjau 2008 metų gruodį. Apie „Sporto savanorių sąjunga“  sužinojau iš draugų. Iškart susidomėjau šia veikla. Vieną dieną išgirdau, kad reikalingi savanoriai „Žalgirio“ rungtynėse. Niekad nebuvau krepšinio fanė, bet tai manęs neatbaidė, juk niekas manęs nevertė nei žaisti, nei priverstinai stebėti krepšinio. Žinoma, Sporto Sąjungos Savanoriai savanoriauja ne tik „Žalgirio“ rungtynėse, bet tuo metu (žiemą) savanoriai buvo reikalingi daugiausiai tik ten. Paskui išbandžiau savanorystę futbole. Buvo įdomu išbandyti kažką naujo, patiko būti naudingai. 2015 metais nusprendžiau „išeiti“ iš savo komforto zonos ir priėmiau pasiūlymą vadovauti  „Žalgiris-2“ savanoriams. Anksčiau būdavo sunku rasti savanorių į Žalgirio dublerių rungtynes, todėl iš pradžių pati save kankindavau klausimais: „ar rasiu savanorių tiek, kiek reikia?“ „Ar jie manęs nepaves?“. BET, viskas pasisekdavo. Vėliau (2017 metais) nusprendžiau iškelti savo kandidatūrą į „Sporto savanorių sąjungos“  valdybos narius. Labai džiugu, kad savanoriai pasitikėjo manimi ir suteikė galimybę tapti valdybos nare. Tais pačiais metais valdybos sprendimu buvau išrinkta ir pagrindinės Kauno „Žalgirio“ komandos savanorių vadove. Man savanorystė yra hobis, kuris mane išmoko naujų dalykų. Savanoriaudama bendrauju su įvairiais žmonėmis, mokausi spręsti įvairias iškilusias problemas, ieškoti kompromisų bei būti naudinga, bet tuo pačiu ir nematoma.

unnamed (3)

Kokiomis savybėmis turi pasižymėti savanoris?

Savanoris – žmogus, kuris nesiekia pasipelnyti iš atliekamos veiklos. Savanoris turėtų būti atsakingas, darbštus, draugiškas ir nesavanaudiškas.

Kokius darbus atlieka sporto savanoriai?  

Savanoriai turi pasirūpinti aikštės tvarka, kamuolių padavinėjimu žaidėjams apšilimo metu, žurnalistų aprūpinimu protokolais, panduso bei DJ stalo išstūmimu iš / į aikštelę, lankstinukų padalijimu, veidų dažymu, pasų štampavimu ir pan.

Pasitaiko nesusipratimų su naujokais. Kai kurie nesupranta, kad savanorių tikslas tiek žaidėjams, tiek treneriams padėti, o ne juos blaškyti. Pasitaiko, kad bėga iš paskos ir prašo parašų ar nusifotografuoti. Tenka tokius savanorius sudrausminti.

DSCF5725

Kaip tapti vienu iš „jūsų“?

Mano manymu, savanorystė kasmet po truputį populiarėja. Atsiranda naujų savanorių, vėliau nauji savanoriai atsiveda savo draugus. Ir tai mums yra labai geras įvertinimas. Intensyvesnę savanorių paiešką vykdome rudenį, tačiau nauji savanoriai laukiami visuomet!

Tam, kad taptum savanoriu, reikia užpildyti savanorio anketą, esančią http://www.sportosavanoriai.lt/. Tada užsiregistruoti forume http://sportosavanoriai.forumotion.com/  ir tuomet registruotis ten, kur nori savanoriauti.

 Sakyk, kodėl verta prisijungti prie savanorių? 

Savanoriavimas – puiki galimybė išbandyti kažką naujo, savo darbu prisidėti prie sklandžios renginio eigos, pamatyti „užkulisius“, susipažinti su naujais žmonėmis, lavinti savo socialinius įgūdžius.