Pažintis

Kurdami niekada nėjome į kompromisą su savo sąžine

Živilė MASYTĖ

Jau visai netrukus į Kauną sugrįš ir čia savo aštuntąjį albumą „99“ pristatys žymiausia Lietuvoje hiphopo grupė „G&G Sindikatas“. Naująjį savo albumą grupė kūrė 2 metus ir, kaip patys teigia, jame sudėjo labai daug visko apie save ir juos supančius dalykus. Grupės narys Kastytis Sarnickas-Kastetas pasakoja, kad gerbėjų koncerte lauks daugybė netikėtumų, energijos ir nuoširdumo.

Kovo 16 dieną  „Žalgirio“ arenoje vyks „G&G Sindikato“  koncertas „Uždegti šviesą“. Ko jame gali tikėtis grupės gerbėjai?

Visų pirma, tai visų atvykusių gerbėjų prie durų lauks apsauga ir žaviosios bilietų kontrolierės.

O jeigu rimtai, tai koncerte visų labai lauksime mes ir gausus būrys kartu su mumis grojančių muzikantų bei svečių, kurių kol kas nesinori išduoti. Atidžiai stebėdami mūsų socialiniuose tinkluose skelbiamas žinutes, dar prieš koncertą pastebėsite su kuo repetuojame ir ko galite tikėtis. Galime garantuoti, kad kaip ir visada, scenoje bus daug netikėtų sprendimų, energijos ir nuoširdumo.

Kokią reikšmę turi jūsų koncerto pavadinimas „Uždegti šviesą“?

Pasaulyje visada vyrauja pusiausvyra, tik kartais viena ar kita pusė pradeda dominuoti. Nemaža dalis žmonijos švenčių yra surištos su šviesos ir tamsos pusiausvyra – lygiadienis, saulėgrįža ir panašiai.

Pavasariniai mūsų grupės koncertai – savotiška mūsų grupės tradicija. Kiek seniau „Sindikatiškąsias Užgavėnes“  mes švęsdavome mažesnėse erdvėse, tačiau šį kartą jas minėsime didžiosiose šalies arenose. Koncertų metu, kaip ir visuomet, bandysime atlikti savo misiją šioje žemėje – dar kartą susikauti su tamsa tam, kad Lietuvoje būtų daugiau šviesos.

Vytauto Dranginio nuotr.

Kas jums padeda gyvenime tamsą pakeisti šviesa?

Pamatiniai akmenys – draugai ir šeima.

Kas jums, kaip grupei, svarbiausia kuriant muziką? Iš kur semiatės įkvėpimo?

Įkvėpimas yra pats gyvenimas. Ne visada užtenka būti tik stebėtoju, kartais reikia tapti ir veikėju, o mūsų muzika yra būdas juo tapti. Kūryba siekiame po truputį įtakoti gyvenimus, visų pirma savo, o po to jau ir kitų.

Koncertuojate jau daugiau nei 20 metų. Kaip per šiuos metus keitėsi jūsų požiūris į muziką?

Jeigu šnekėtume apie muzikinį skonį, tai tikriausiai nesumeluosim sakydami, kad jis nesikeitė arba keitėsi labai mažai. Mums vis dar juda kojos ir linksi galvos nuo tų pačių „bytų“, nuo kurių šiurpai ėjo, ir prieš 20 metų.

Pasikeitė tik mūsų požiūris į tai ką ir kodėl darome. Žmonės atėję į mūsų koncertus reikalauja iš grupės maksimalaus atsidavimo, o tam, kad jų nenuviltumėme kiekvieną kartą turime paruošti kažką naujo ir įdomaus. O šiaip, mes likome tie patys paprasti vyrukai, kurie repuodami ar grodami ant scenos visuomet kaifuoja nuo to, ką daro.

G&G Sindikatas
Vytauto Dranginio nuotr.

Koks yra jūsų kūrybinis procesas?

Kūrybinis procesas – vienu metu ir malonumas, ir kančia. Apie tai, turbūt, būtų galima perskaityti bet kurioje ir bet kurio kūrėjo biografinėje knygoje (galbūt kada nors tokią parašysime ir mes). Kiekvieną kartą kuriant albumą galvoje sukasi mintis, kad jis jau turbūt bus paskutinis, panašios mintys sukosi ir šįkart, įrašinėjant albumą „99“. Tačiau dabar, žiūrint į nuotrauką, kurią užfiksavome po albumo pristatymo, ką tik nulipę nuo scenos – jaučiame, kad tas noras kurti visgi visada mumyse – norisi eiti į studiją ir pradėti kūrybinį procesą dar ir dar kartą iš naujo.

Jūsų simbolis – iškelta ranka su sugniaužtu kumščiu. Papasakokite, kodėl būtent toks simbolis ir ką jis reiškia?

Oi, dabar atrodo, kad viskas buvo taip seniai! Praėjo jau beveik 10 metų, nuo šio simbolio sukūrimo. Tuo metu įrašinėjome savo albumą, kuris vadinosi „Išvien“ ir su grupe galvojome apie tai, kas geriausiai atspindi šį žodį ir visą albumo idėją. Taip ir gimė šis kumštis. Tikriausiai, jis visada egzistavo mūsų galvose, tik atėjo akimirka, kai visi tai supratome garsiai.

Šis simbolis puikiai atspindi mūsų tarpusavio santykius – mes kartais pykstamės, būna, kad ir nesikalbam, kai kuriomis dienomis nesusitinkame, bet žinome, kad vienas už kitą pastovėsime visada, kai tik to prireiks.

Kas „G&G Sindikatui“ yra didžiausias įvertinimas?

Be abejo, žmonės, kurie mūsų klausosi, ateina į koncertus, taip pat ir tai, kad mes, kaip grupė, vis dar esame kartu. Tačiau yra dar vienas ir pats svarbiausias dalykas – per visą savo karjerą mes niekada nėjome į kompromisą su savo sąžine. Visada darėme tik tai, kas mums atrodė teisinga ir niekada neklausėme to, ką mums bando prikišti kiti. Būtent tai, kad žmonės niekada nuo mūsų nenusisuko yra pats didžiausias įvertinimas.