Aktualijos

Nuotykiai mados, architektūros ir spagetti šalyje

Kai atvyksti į Italiją negali nepastebėti triukšmingų gatvių, nepakartojamos architektūros, įkvepiančio meno bei garsiai besijuokiančių žmonių. Žinoma, Milanas, kaip ir visi Italijos miestai, pasižymi išskirtiniu šarmu. Ir mane tai žavėjo.

Mano nuotykis prasidėjo tuomet, kai viena kolegė iš VDU papasakojo man apie praktikos galimybę jaunų italų įkurtoje įmonėje „Sognando casa“, esančioje Milane. Ši įmonė užsiima internetine plytelių namų dekorui prekyba. Iš pradžių į tai žiūrėjau skeptiškai, jaučiausi gerai savo komforto zonoje ir nenorėjau niekur iš jos keliauti. Tačiau laikui bėgant ši mintis neapleido manęs, tad nusprendžiau, jog išaušo metas save išbandyti. Sėkmingai suderinusi savo praktikos detales, atėjus rudeniui, išsiruošiau ieškoti laimės Italijoje.

Skirtingai nuo Lietuvos miestų, Milanas iš pradžių man pasirodė gana didelis ir klaidus. Pirmosios dienos atvykus buvo įtemptos. Ypač gąsdino sudėtingi transporto maršrutai, didelės metro stotys, mieste besidriekiantys tramvajaus bėgiai bei automobilių pilnos gatvės, tad pirmąją savo darbo dieną nerimavau, kaip nuvyksiu ir kaip grįšiu iš savo darbovietės, kadangi galėjau rinktis iš keleto transporto rūšių. Tačiau visos šios baimės išnyko susidūrus su jomis akis į akį ir suvokus, jog galiu pasikliauti savimi ir susidoroti su šiais iššūkiais.

Ofisas
Asmeninio albumo nuotr.

Visiškai nusiraminau tuomet, kai susipažinau su įmonės kolektyvu. Tai, ką atradau, toli gražu neatitiko mano lūkesčių. Prieš atvykdama maniau, jog tai bus nedidelė įmonė, valdoma jaunų, mažai patirties turinčių žmonių. Tačiau realybė buvo visiškai kitokia. Pasirodo „Sognando casa“ yra viena iš lyderiaujančių plytelių prekybos platformų, kuri savo klientams siūlo daugiau kaip 5 000 produktų iš 200 skirtingų prekės ženklų iš viso pasaulio. Neįtikėtinai skamba ir tai, jog mano minėti jauni vadovai šį verslą pradėjo nuo nulio. Šie žmonės žavėjo mane savo komunikaciniais bei derybiniais įgūdžiais, o savo verslo paslaptimis dosniai dalinosi su mumis. Stebina ir tai, jog „Sognando casa“ yra labai lanksti įmonė, kuri siekia plėsti savo prekybą į užsienio rinkas. Jų internetinis puslapis šiuo metu yra išverstas į 18 kalbų. Džiaugiuosi tuo, jog savo praktikos metu turėjau galimybę išversti jį ir į lietuvių kalbą, tad dabar mūsų tautiečiai gali lengviau įsigyti plytelių savo namams. Įmonėje vyraujanti draugiška atmosfera skatino mane drąsiai reikšti savo idėjas bei praktiškai išbandyti teorinius įgūdžius įgytus besimokant VDU.

Asmeninio albumo nuotr.

Daugiausiai patirties pasisėmiau tuomet, kai „Sognando casa“ dalyvavo didžiausioje pasaulyje plytelių parodoje „Cersaie 2018“, kurioje buvo galima sutikti tokius prekės ženklus kaip „Marazzi“, „Vogue tiles“, „Versace tiles“, „Florim“ ir daug kitų. Ši paroda, užėmusi daugiau kaip 40 paviljonų, vyko Bolonijoje, kuri garsėja kaip keramikos dirbinių lopšys bei lazanijos tėvynė. Ten sutikau įmonių atstovus bei vadovus iš stambiausių plytelių gamintojų ir turėjau galimybę patobulinti savo komunikacinius gebėjimus. Šioje parodoje stipriai susidraugavom su kitomis „Sognando casa“ praktikantėmis iš įvairių šalių, kurios vėliau supažindino mane su savo draugais. Taip mano pažinčių ratas plėtėsi, atradau bendraminčių, kurie kartu su manimi leidosi tyrinėti Italiją.

Nereikia net sakyti, kiek nuostabių vietų apkeliavome ir kiek gražių prisiminimų sukūrėme. Pabuvome Venecijoje, Veronoje, Bolonijoje, Florencijoje, aplankėme Maggiore, Como ir Gardos ežerus bei jaukius miestelius įsikūrusius jų pakrantėse, ragavome išskirtinius vietinės virtuvės patiekalus. Dėl šių potyrių Italija visiems laikams mano širdyje užims ypatingą vietą.

Asmeninio albumo nuotr.

Mano patirtis, kurią įgijau tiek dirbdama „Sognando casa“, tiek pažindama Italiją ir jos kultūrą, viršijo visus lūkesčius. Noriu padrąsinti visus dvejojančius studentus ryžtis žengti žingsnį iš savo komforto zonos ir ištyrinėti nepažįstamus kraštus, susipažinti su naujais žmonėmis ir savo kailiu patirti tai, ką patyriau aš.

Įmonė „Sognando casa“ mielai priimtų naujus praktikantus. Tad kviečiu siųsti CV anglų kalba adresu info@sognandocasashop.it ir leistis į savo nuotykį!