Rekomenduojam

Kaune trečią kartą vyks pažangių idėjų konferencija „TEDxKaunas 2018“

Šių metų lapkričio 18 dieną, Kaune, Vytauto Didžiojo Universiteto Didžiojoje salėje, vyks pažangių idėjų konferencija „TEDxKaunas 2018“. Tai jau trečią kartą Kauno mieste organizuojamas nepriklausomas TEDx renginys. Šių metų konferencijos tema – „Terra incognita“ – kvies dalyvius atrasti jiems dar nepažįstamas kultūros, mokslo, technologijų ir verslo sritis ir naujais rakursais pažvelgti į tai, ką įdomiausio, reikšmingiausio ir įstabiausio žmonės, gyvenantys šalia mūsų, daro kiekvieną dieną. Vienos dienos renginys vyks anglų kalba.

Kur yra jūsų Terra Incognita?

Nors kartografai žemės paviršių dokumentuoti baigė dar IX amžiaus pradžioje, neatrastų ir mums nežinomų vietų pilna visur – kosmoso platybėse, vandenyno gelmėse. Tiesa, nereikia keliauti toli, kad atrastum ką nors naujo. Žmonės visai arti – gal net jūsų kaimynai – daro nuostabius, kvapą gniaužiančius ir pasaulį keičiančius dalykus, kuriuos kvies atrasti „TEDxKaunas 2018“ pažangių idėjų konferencija.

Šių metų konferencijos tema „Terra Incognita“ kviečia kiekvienam užduoti sau klausimą „kas yra mano neatrasta teritorija ar sritis?“, o atsakymų ieškoti visiems drauge. „TEDxKaunas 2018“ svečiai išvys ne tik 10 pranešimų ir teatralizuotų pasirodymų pagrindinėje renginio programoje, bet ir galės įsitraukti į praktinius pramoginius ir edukacinius užsiėmimus pertraukų metu.

Skelbiami pirmieji „TEDxKaunas 2018“ pranešėjai – kruopščiai atrinkti įvairių sričių ekspertai

Profesorius Rimas Norvaiša – mokslininkas, kuriantis filosofinius tekstus apie matematinį samprotavimą, atskleidžia: „Šiuolaikinėje mokykloje matematikos pamokose paprastai atlikinėjamos užduotys, kuriose atkartojama kokia nors skaičiavimo taisyklė, taikoma geometrinė arba algebrinė formulė. Baigęs mokyklą žmogus taip ir nesužino, kad tokia matematika yra tik jos kaliausė“.

Renginio „TEDxKaunas 2018“ metu profesorius, atsakydamas į klausimus „Kas yra matematika?“, „Kodėl žmogui jos reikia?“, yra pasiruošęs padėti kiekvienam atrasti savo vidinę matematiko gyslelę ir paneigti visuomenei įprastą, bet klaidingą mintį, jog matematika yra skirta ne visiems.

Muzikinis „Parranda Polar“ pasirodymas – tai egzotiškų pojūčių ir autentiškos muzikos mišinys. Išskirtinę lietuvio ausiai kumbijos muziką tiesiai iš Pietų Amerikos į gimtąją Lietuvą atvežę „Parranda Polar“ muzikantai kuria originalias ispanų kalba parašytas dainas su unikaliomis istorijomis.

Debiutinei audio kasetei „Mucho Frio“ (liet. „Labai Šalta“) pritaikytame viršelyje sniego pūsnyse pozuojantys egzotiškos grupės „Parranda Polar“ nariai paradoksaliai pabrėžia kumbijos idėją ir pažada sušildyti publiką dažnai minusine oro temperatūra pasižyminčio lapkričio mėnesį vyksiančios konferencijos „TEDxKaunas 2018“ metu.

Edvinas Eimontas – buvęs Lietuvos Futbolo Federacijos Prezidentas, dabartinis naujai įsteigto Sporto Politikos Instituto partneris ir kitų sporto industrijos organizacijų narys, karjerą futbolo lygos aukštumose derina su nauju pomėgiu eSportui (elektroniniam sportui), orientuotam į vaizdo žaidimus.

Cituodamas Tarptautinio olimpinio komiteto Prezidentą, Edvinas Eimontas pritaria, jog esminis sporto tikslas yra priversti fizine veikla neužsiimančius asmenis pakilti nuo sofos. Iš pirmo žvilgsnio, eSportas prilygsta reguliaraus sporto priešingybei – pasak E. Eimonto, elektroninio sporto esmė – sugrąžinti sportuojančius, bet to daryti nemėgstančius asmenis atgal ant sofos. Kaip Edvinas Eimontas susidomėjo elektroniniu sportu ir kodėl kviečia „drąsiai jį priimti”, lapkričio 18 dieną papasakos ant „TEDxKaunas 2018“ scenos.

Dr. Vidas Raudonis – socialiai atsakingų technologijų kūrėjas likimo nuskriaustiesiems, ne vienerius metus dirba su technologiniais išradimais, grįstais dirbtinio intelekto principu, kurį pristatys konferencijos metu.

Paklaustas apie didžiausius gyvenimo atradimus, dr. Vidas Raudonis neslepia, jog su netikėtumais ir naujomis patirtimis susiduria kiekvieną dieną. Vis dėlto, mokslininkas įvardijo jo įsitikinimams artimą gyvenimo taisyklę: „Mūsų savijauta ir nuotaika priklauso nuo to, kas slypi mūsų mintyse. Tai yra žaidimo taisykles keičiantis principas, nes tokiu būdu aš galiu pats pasirinkti, kokiu žmogumi  norėčiau tapti ateityje“.

Inga Galinytė – talentingoji jaunosios menininkų kartos performanso kūrėja Lietuvoje. Savo pasirodymus menininkė skiria analizuoti meditacijos, dvasinių ieškojimų ir žmogaus laikinumo temoms, bei perduoti unikalias žinutes savo žiūrovams. „TEDxKaunas 2018“ konferencijai Inga Galinytė ruošia dar vieną originalų performansą, kuriuo žada atskleisti savo asmeninę Terra Incognita interpretaciją.

Pakviesta dalyvauti 2017 metais vykdytoje socialinėje kampanijoje „Mirštu kaip noriu gyventi“, Inga Galinytė prisidėjo prie organų donorystės temos viešinimo Lietuvoje: kampanija buvo įvertinta geriausia Baltijos regione, o po jos įgyvendinimo buvo pastebėtas gerokai padidėjęs donorystės sutikimui pasirašiusiųjų asmenų skaičius.

Evgeny Apostolov – Bulgarijoje pripažinimo sulaukęs aplinkai draugiško mobilumo propaguotojas ir pirmasis „TEDxKaunas 2018“ publikai paskelbtas užsienio pranešėjas. Bulgarijos dviratininkų asociacijos Prezidentas pripažįsta, jog žmogaus judėjimas tuo pačiu metu gali būti traktuojamas ir kaip vartotojiškumo principas.

Konferencijos metu specialistas papasakos kaip, norint nukreipti visuomenės kasdienius veiksmus ekologiškumo linkme, sukurti sąlygas individų kasdienių įpročių pokyčių kūrimui tam, kad padidinti darnesnio aplinkai mobilumo pasirinkimą.

Renginio „TEDxKaunas 2018“ metu šiandienines ir visame pasaulyje vyraujančias tendencijas pristatys septyni pranešėjai. Programoje taip pat numatyti trys meniniai pasirodymai. Norintiems dalyvauti lapkričio 18 dieną organizuojamoje konferencijoje organizatoriai primena registruotis pildant dalyvio anketą, kurią galima rasti ČIA.