Aktualijos

Laiškų rašymo diena

Donata BUDREIKAITĖ

Kada paskutinį kartą pats rašei laišką? Ne tą elektroninį, kuriame klaidas pataisyti užtrunka vos keletą sekundžių ir kuris padeda susisiekti su bet kuriuo pasaulio kraštu beveik šviesos greičiu. Kalbame apie tą, kurį norint išsiųst reikia ne tik jį parašyti ranka, užklijuoti, užrašyti adresus, keliauti iki pašto, o po to dar ir prastovėti eilėje pašte, norint nusipirkti pašto ženklą. Skamba kaip didelė krūva vargo, kurio prasmės kartais net nesimato. Tačiau tas jausmas, apimantis tada, kai atsidaręs pašto dėžutę pamatai tau adresuotą laišką, TIKRĄ APČIUOPIAMĄ LAIŠKĄ, į kurį kitas žmogus sudėjo lygiai tiek pat vargo, yra neįkainojamas. Garantuoju. Pati esu išsiuntusi ne vieną laišką į įvairiausias pasaulio šalis – nuo Jungtinių Amerikos Valstijų iki Naujosios Zelandijos. Ir nors ne visi atsakymai sugrįžta laiškais, nė kiek nesigailiu laiškus rašant praleisto laiko.

Pirmieji laiškai pradėti rašyti jau senų senovėje, tiesa, jų kelionės trukdavo dar ilgiau, nes tokių modernių transporto priemonių, kurias turime dabar, tada dar nebuvo. Ir laukdavo žmonės tų laiškų, ir rašydavo, nes tai buvo ir tebėra viena svarbiausių bendravimo priemonių. Laiškus rašė visi, nuo įvairiausių karo vadų iki įsimylėjėlių, laiškai perduodavo reikšmingą informaciją ir buvo tiesiog nepamainomi. Tačiau sumodernėjus pasauliui, sumodernėjo ir laiškų rašymas. Popieriaus lapus pakeitė Word puslapiai, o žmogaus adresą – elektroninio pašto adresas. Sveikinimo atvirukus pakeitė sveikinimo žinutės telefone ar feisbuke, o laiško rašymą ranka – per klavišus bėgiojantys pirštai. Tačiau gruodžio 7 dieną visame pasaulyje yra švenčiama laiškų rašymo diena, kurios metu svarbiausi ne elektroniniai, o popieriniai laiškai.

Todėl šią laiškų rašymo dieną skatiname paimti paprastą popieriaus lapą ir parašyti laišką. Rašykite draugui, mamai, tėčiui, broliui ar sesei, močiutei ir tą laišką išsiųskite. Praskaidrinsite jų dieną, o vėliau gal jie pradžiugins ir jus. Ir darykite taip dažniau, vienos dienos metuose tikrai per mažai!

D. Budreikaitės nuotr.