Aktualijos

Ateik į Atgają

Audrė GRUODYTĖ

„Atgaja man reiškia susitikimą su pačiu savimi. Nemeluosiu, susitikimai kartais būna skausmingi, kartais pati sau nepatinku, kartais pykstu, kartais jaučiuosi maža, tačiau tai tikra, tyra, nenusakoma žodžiais. Vis norisi vėl ir vėl atrasti save per kitus, per kūrybą, praeitį, išgirsti protėvių šnabždesį ir kaip pumpurui save brandinti, – sako buvusi Vytauto Didžiojo universiteto psichologijos studentė, stovyklos vadovė Vaida. – Nuotrauka iš vieno keisto stovyklos vakaro, kuomet jau sumigdžius vaikus mes, vadovai, buvome pakviesti į salę. Gandai tyliai sklendė, kad senieji Atgajos vaikai yra paruošę mums slaptą „kažką“. Buvome tyloje susodinti, o po to tas „kažkas“ prasidėjo. Tas „kažkas“ buvo padėka, įprasminimas, giluma, dialogas, nežinau, kaip tai pavadinti, tik pamenu jaunų žmonių nuoširdžius žodžius, šokį, vaidybą ir savo ašaras, po to pamačiau ir kitų vadovų ašaras, vaikų ašaras. O tos ašaros buvo kažkas labai labai tikro, ko išreikšti žodžiais nemoku.

AtgajaDar šiandien mano mintyse gyvi žodžiai „Kartą man buvo labai sunku, ačiū, kad tuomet su manimi pasikalbėjai“, o aš pamenu mažą verkiantį berniuką, jau nebepamenu nei dėl ko jis verkė, nei ką mes kalbėjome, tačiau prieš mane po bemaž keturių metų stovi beveik suaugęs žmogus ir mes abu vėl kalbamės, tik šį kartą verkiame abu ir esam vienas kitam dėkingi.

Per penkerius metus Atgajoje negavau nei vieno pinigėlio, tačiau gavau 11 vyrų ir žmonų, virš 100 vaikų, juoko priepuolių iki pilvo skausmo, iki kaulų persmelkiantį prasmės jausmą, pojūtį, kad galiu keliauti laiku, kūrybiškumą, drąsą, supratimą, kad galiu miegoti 3 valandas, supratimą, kad stebuklų būna, atradimą, kad žmogus ir gamta yra víena. Visa tai neįkainojama.“

Žinot, sako, kad žmonės bijo tiesos. Todėl ir meilės dažnai vengia, nuo savęs bėga, todėl labai vieniši jaučiasi. Arba, kai žiūri poetinius filmus apie gyvenimą ir galvoji, kad gal paauglystėje ir manei, kad gyvenimas gali taip atrodyti. Bet tikrovė kitokia. Tai Atgajoje visa tai išnyksta, o jei tau pasiseka, tas pasaulis ir tas tavo variantas, kuris, atrodė, neegzistuoja, nes yra per daug gražus, virsta tikrove. Kurdamas santykį su vaikais, ir taip, tau gali būti aštuoniolika, devyniolika ar dvidešimt keli, ir tu būsi kažkieno mama arba tėtis, kuri dar neužmegztą santykį su savimi. Ir tai yra neįmanomas vaizduotei reiškinys, juk atrodo, kad save turėtume pažinoti geriausiai. Bet per meilę kitam, per drąsą nepatikti sau ar kitiems, per didelę drąsą mylėti ir mylėti taip tikrai ir lengvai, kaip kartais būna labai sunku mylėti kasdienybėje, per drąsą kurti magiją vaikams ir paaugliams, per dainas prie laužo, per gamtą, muziką, juoką, klaidas ir pamokas, tu išsineši prasmės jausmą. Tai buvo verta. Prisidėjau prie pasaulio keitimo. Nes taip ir yra. Ta nuostabi atsakomybė, kai išgirsti, kad vaikui ar jaunuoliui pakeitei gyvenimą į gerą ar padėjai atrasti dėl pokalbio, dėl kurto santykio ar dėl drąsos būti savimi ir būti kitaip. Atgajoje to ir išmoksti – kurti ne tik vaidmenis, dienos programą, užsiėmimus ir pasirodymus, bet pažinti ir mylėti. Ir ne žmoniją, kaip dažnai sako poetai, bet kiekvieną žmogų atskirai. Pažinti kitokią tikrovę, kuri atrodo per daug poetiška, kad būtų tiesa. Ir toje nematytoje tikrovėje, pamatyti dar nepažintą save.

Visiems linkiu Atgajos, nes tai ne tik stovykla, tai judėjimas. Ateikite į Atgajos stovyklos pristatymus, o paskui ir į naujų vadovų ruošimo seminarą!


Savanorystės pristatymai Vilniuje, Antakalnio atvirame jaunimo centre

(Antakalnio g. 84A):

Kovo 12 d., antradienį, 18:30

Kovo 25, pirmadienį, 18:30

Balandžio 2 d., antradienį, 19:00


Savanorystės pristatymai KauneSenamiesčio vaikų dienos centre

(M. Daukšos g. 52/Jonavos g. 14):

Kovo 9 d., šeštadienį, 13:00

Kovo 20 d., trečiadienį, 18:30


Registruokis: www.latgaja.lt