Aktualijos

Vasara. Kas toliau?

Džiuljeta GRIŠKUTĖ

Saulė, karšti čeburekai, šaltas vanduo ir gera nuotaika pagaliau atlaikius sesiją – atėjo ilgai laukta vasara. Tai trys mėnesiai laisvės, kada galima pamiršti visus mokslus ir planuoti, daryti tiesiog bet ką. Taigi, ką veikti dabar?

Keliauk.

Geriausias būdas prasmingai praleisti atostogas – keliauti. Ne paslaptis, kad dabar lėktuvo, traukinio ar autobuso bilietus į kitą šalį galima rasti už itin mažą kainą – tai ypač aktualu mums, taupantiems studentams. Kartais nukeliauti į kitą šalį kainuoja pigiau, nei nuvykti iš vieno miesto į kitą Lietuvoje. O jau įsigijus bilietus tereikia rasti vietą nakvynei.

O kur keliauti? Tai tavo laisvė rinktis!  Jei patinka triukšminga aplinka, rinkis Vokietiją, Belgiją ar Prancūziją. Balkanų šalys – ramesnės, nepamirškite ir įspūdingos Italijos. Juk gyvename žemyne, kuriame yra tiek daug ko pamatyti, o ir pasas keliaujant nėra būtinas. Būtinai pasiimk kartu bendraminčių ir nerk į naujus potyrius! Nes vasara yra geriausias metas pamatyti tai, ko dar nematei.

Ilsėkis.

Daugeliui studijuojant yra tekę patirti bemieges naktis, kad tik spėtų laiku užbaigti ir išsiųsti rašto darbą. O kur dar mokytis medžiagą, kuri tau atrodo visiškai nenaudinga ir nereikalinga… Per vasaros atostogas gali pamiršti studijas ir tiesiog ramiai ilsėtis.

Kai pro tavo langus didžiąją dalį dienos šviečia saulė, sunku likti namie. Žinoma, nebūtina toli keliauti norint pailsėti – tam puikiai tinka ir pasivaikščiojimas parke ar gera knyga rankose. O galbūt per šį ilgą pavasario semestrą nerasdavai laiko savo mėgstamiausiems serialams? Dabar puiki galimybė juos peržiūrėti! Nestabdomi „Filmų maratonai“ taip pat padės greitai atsigauti, o ypač filmai, tapę klasika. O kad būtų nuo ko pradėti… Siūlau pamatyti: „Pabėgimas iš Šoušenko“, „Pianistas“, „Šindlerio sąrašas“, „Skrydis virš gegutės lizdo“.

Dirbk.

Dažnai studentai per vasaros atostogas susiranda nuolatinį darbą – tokiu metu daug lengviau įsidarbinti. Neslegiant jokiems referatams, egzaminams, tu per šį laikotarpį gali daug užsidirbti ir grįžus rudenį į studijas susiderinti tvarkaraštį taip, kad galėtum dirbti ir toliau. Žinoma, galima dirbti įvairiuose fabrikuose, parduotuvėse, kavinėse, kurie mielai įdarbina studentus, tačiau yra ir alternatyvų – per vasaros atostogas gali visą savo energiją skirti ir savanoriškai veiklai. Vis daugiau studentų renkasi neatlygintiną darbą įvairiose ne pelno siekiančiose įmonėse ar organizacijose, nes tai puiki galimybė įgyti neįkainojamos patirties, kuri dažnam praverčia ir baigus studijas. „Lietuvos Caritas“, „Maisto Bankas“, Kauno dienos centras, Kauno gyvūnų prieglaudos ir panašios vietos nuolat ieško savanorių, todėl tai galimybė išbandyti save – galbūt atrasi savyje tai, ko niekad nemanei turint.

Dalyvauk.

Šis punktas puikiai tinka visiems tiems, kurie ir dirba, ir nori puikiai praleisti laiką.  Atostogų laiką prasmingai galima išnaudoti ir dalykams, kurie trunka ne ilgiau nei savaitgalį. Tam puikiai tinka įvairūs renginiai ar seminarai, o ypač festivaliai. Festivalis „Karklė“, „Granatos“ Rumšiškėse, „Galapagai“ Palūšėje, Meironių lygumose, garsus festivalis Latvijoje „Positivus“ ir daugelis kitų. Kiekvienas gali rasti festivalį ar renginį pagal savo skonį. O ir kainos stipriai nesikandžioja. Reikia nepamiršti ir tokių renginių kaip Joninių šventė Kernavėje. Tiek daug pasirinkimų, tad kodėl neaplankius jų visų, kai turi tiek daug laiko?

Ir tai tik keletas vasaros praleidimo būdų. Esi jaunas, nepriklausomas žmogus, turi laisvę daryti tai, ką nori. Svarbiausia praleisti šį laiką taip, kad būtų pačiam ką prisiminti, o galbūt ir papasakoti kitiems.