Kelionės

Iš tarptautinio tautinių šokių festivalio Rivjeroje – su neįkainojamų įspūdžių puokšte

Laimonas ŽVIRBLIS

Vytauto Didžiojo universiteto tautinių šokių ansamblis „Žilvitis“ (vad. Edgaras Šnipaitis) reprezentavo Lietuvos trispalvę, VDU ir tautinį meną balandžio 12–16 dienomis Italijoje ir Prancūzijoje vykusiame tarptautiniame liaudies šokių festivalyje „Diano Marina – Sanremo – Kanai 2019“.

Nuostabioje Italijos ir Prancūzijos Rivjeroje vykstantis festivalis garsėja kaip vienas didžiausių festivalių visoje Europoje ir ne tik. Šiais metais reprezentuoti Lietuvą ten vyko VDU „Žilvitis“, kuris kelionei kruopščiai ruoštis pradėjo dar pernai rudenį.

Pagrindiniai festivalio renginiai vyko Kanuose (Prancūzija), Sanreme ir Diana Marinoje (Italija). Be šių vietų kolektyvas dar lankėsi Prancūzijos mieste Nicoje, kur vaikščiojo Promenade des Anglais pėsčiųjų alėja, esančia prie pat Viduržemio jūros pakrantės, pabuvojo Massena aikštėje, kurios centre yra fontanas su garsiąja Mikelandželo „Dovydo“ skulptūra. Organizatoriai pravedė ekskursiją Eze kaimelyje įsikūrusiame „Fragonard“ kvepalų fabrike, kuriame papasakojo apie parfumerijos bei kosmetikos gamybos subtilybes. Aplankytas ir nuostabusis Monakas, kur būrys šokėjų patraukė į seniausią pasaulyje Monte Carlo kazino, taip pat aplankė Formulės-1 trasą ir Monako kunigaikščio rūmų aikštę.

Kanuose kartu su kitų valstybių tautinio meno kolektyvais „Žilvitis“ šoko prie pat Viduržemio jūros pakrantės. Didžiulė garbė ir atsakomybė, kad mieste, kuriame kasmet vyksta garsusis Kanų kino festivalis ir susirenka žymiausi pasaulio kino kūrėjai ir aktoriai, savo tautinį paveldą galėjo skleisti ir lietuvių kolektyvas. Vėliau vyko fotosesija prie ryškiojo rožinio kilimo. Po koncerto Kanuose kolektyvas dar keliavo į mini ekskursiją ir turėjo progą pasigrožėti Promenade de la Croisette alėja, apsodinta palmėmis, La Croisette taku, esančiu šalia įlankos, ir Le Suquet kalva, nuo kurios atsiveria viso miesto panorama.

Nuvykstant ir grįžtant „Žilvitis“ aplankė dar du nuostabius miestus – Prahą ir Vieną. Prahoje kolektyvas vaikščiojo po senamiestį, ten stebėjo astronominio laikrodžio veikimą, ėjo vienu iš miesto simbolių, Karolio tiltu, ant kurio virte virė veiksmas. Be to, aplankė Prahos pilį, o nuo Petrino kalvos žavėjosi miesto panorama. Vienoje viešėjo Šenbruno rūmuose ir 1752 m. įkurtame seniausiame pasaulyje zoologijos sode, kurio 17 ha teritorijoje gyvena beveik 9 tūkstančiai gyvūnų, iš kurių garsiausios pandos, Sibiro tigrai, baltieji lokiai ir jaguarai. Taip pat aplankė Šv. Stepono katedrą, garsiojo Mocarto skulptūrą, gėrėjosi senamiesčiu.

Festivalio kulminacija vyko Diano Marina mieste, didelėje scenoje ant Ligūrijos jūros pakrantės, kurioje visi kolektyvai žiūrovams dovanojo po keliolikos minučių programą. Vyko vėliavų paradas, kuriame žingsniavo net aštuoniolikos pasaulio šalių atstovai iš Olandijos, Vengrijos, Lenkijos, Slovakijos, Moldovos, Graikijos, Prancūzijos, Estijos, Vokietijos, Serbijos, Slovėnijos ir net tolimosios Meksikos. VDU kolektyvas „Žilvitis“ sulaukė didžiulių ovacijų pristatydamas savo programą, kurioje parodė gražiausius lietuviškus šokius ir specialų birbyne atliktą Šarūno Demjanovo kūrinį. Renginio pabaigoje visi dalyviai gavo vardines padėkas bei simbolinius apdovanojimus.

dav

Kasmet be koncertų Lietuvoje „Žilvitis“ susiplanuoja bent po vieną tolimą kelionę užsienyje. Štai 2017-ais metais vyko į Belgiją, pernai svečiavosi Kroatijoje ir Kinijoje, o šįkart keliavo į festivalį, vykusį net keliose valstybėse. Artimiausiuose planuose numatoma dar daugiau smagių kelionių. Visa „Žilvičio“ bendruomenė dėkoja savajai alma mater – „VDU“ už paramą dalyvaujant šiame ir kituose reprezentaciniuose renginiuose.