Rekomenduojam

Filmai laisvalaikiui

Vasaros laikotarpis dažnai yra ypatingas tuo, kad atsiranda kur kas daugiau laisvo laiko sau. Vieni laisvas akimirkas nuo darbų bei mokslų leidžia skaitydami knygas, kiti keliaudami, o kai kurie – žiūrėdami filmus. Esate vienas iš tokių žmonių, bet norimų peržiūrėti filmų sąrašas baigėsi? Šis tekstas kaip tik Jums, nes jame rasite „Studžio“ autorių mėgstamiausių filmų rekomendacijas.

„Atgal į gamtą“

„American dream“ – tai nebūtinai sunkiai iškovoti turtai ir šlovė Holivude. Dviems oskarams nominuotas filmas „Atgal į gamtą“ (angl. „Into the Wild“) nuneša į kitokią Ameriką, kur žmogus vienas stoja prieš gamtos didybę, užnugaryje palikęs patogų, tačiau pinigų ir kapitalizmo sukaustytą, netikrą gyvenimą. Turtingoje šeimoje augęs Kristoferis MakKendlesas, baigęs universitetą aukščiausiais balais, maištauja ir prieš šeimą, ir prieš sistemą: praėjus vos keliems mėnesiams nuo diplomo gavimo, jis dingsta kaip į vandenį siekti didžiosios savo gyvenimo svajonės – Aliaskos. Vaikinas keliauja be pinigų ir dokumentų, tačiau su neaprėpiama laisve, naujomis ir tikromis draugystėmis, iš kurių viena, galima sakyti, užmegzta su pačia gamta. Filme skamba specialiai jam parašytas garso takelis, o daina „Guaranteed“, itin taikliai atspindinti filmo dvasią, apdovanota Auksiniu gaubliu. Tikros istorijos įkvėptas filmas „Atgal į gamtą“ stulbina ne tik nuostabiais Amerikos kalnų peizažais, bet ir priverčia susimąstyti apie vertybes bei visuomenę, kurioje gyvename…

amazon.com nuotrauka

„Dieviškoji tvarka“

Jei reiktų keliais žodžiais apibūdinti Šveicariją, turbūt pirmiausia pasakytume, kad tai ekonomiškai stipri valstybė, pasaulyje garsėjanti kokybiškais laikrodžiais. Tačiau taip pat ši valstybė ilgą laiką buvo patriarchalinė, nes tik 1971-aisiais moterims buvo suteikta balsavimo teisė. Režisierės Petra Biondina Volpe kino juosta „Dieviškoji tvarka“ kaip tik ir nukelia žiūrovus į 8-ojo dešimtmečio Šveicariją, kai spintas papildė platėjantys, aptempti džinsai, nuobodžius kuodukus pakeičia stambios garbanos, o moterys bando atsikratyti namų šeimininkės, priklausomos nuo vyro malonės, etiketės. Ši šveicarų drama su komedijos užtaisu pasakoja apie jauną namų šeimininkę Norą, sukilusią prieš patriarchalinę visuomenę, kurioje moters vieta – namuose, o pagrindinė pareiga – būti gera žmona ir mama. Tačiau rutina ir šeimyninis gyvenimas ima nebetenkinti Noros: ji nori dirbti, siekti karjeros, tačiau negali, nes vedybinėje sutartyje numatyta, kad moteris neturi teisės dirbti, jei vyras tam prieštarauja. Noras save realizuoti ne tik žmonos ir motinos vaidmenyje priverčia pagrindinę veikėją griauti „dieviškąją tvarką“, kovoti už moterų balsą, už nepriklausomybę, už laisvę. Moterų solidarumas, siekis lygybės ir laisvės, savęs pažinimas, visuomenės bridimas iš stagnacijos link laisvėjančios ir modernėjančios visuomenės – filme „Dieviškoji tvarka“.

15min.lt nuotrauka

„Žalioji knyga“

Tai biografinė drama apie du visiškai skirtingus žmones: pianistą ir klubo apsauginį, kuriems teko du mėnesius keliauti automobiliu į muzikanto koncertus. Nors pianistas Donis Šorlis inteligentiškas, talentingas ir turtingas, jis kenčia vienatvę. Tonis Valelonga gyvena priešingą gyvenimą – turi didelę, laimingą šeimą, tačiau negali pasigirti nei prabanga, nes kiekvienas centas yra gyvybiškai svarbus, nei geromis manieromis. Kai klubą, kuriame Tonis dirba, nusprendžia laikinai uždaryti dėl renovacijos, vyras susiduria su problema, kaip uždirbti pinigų ir išlaikyti šeimą. Galiausiai Tonis nueina į pokalbį dėl vairuotojo darbo pas juodaodį pianistą, tačiau iš jo išeina be vilties sulaukti teigiamo atsako. Vis dėlto sėkmė nusišypso ir Tonis yra pakviečiamas išvykti į dviejų mėnesių trukmės kelionę. Tiesa, jis nė nenutuokia, kad ši kelionė suartins dvi priešingybes ir išmokys į pasaulį žvelgti plačiau.

forumcinemas.lt nuotrauka

„Stebuklas“

Praėjo keleri metai nuo Lietuvos valstybės nepriklausomybės atgavimo. Šalis išgyvena sunkų laikotarpį ‒ dėl maisto deficito parduotuvėse nusidriekusios ilgos eilės ir talonai ne ką tepadeda, o sovietinis mentalitetas problemas skatina spręsti kyšiu.

Varginga kasdienybė pastebima ir Biednių kaime. Kolektyvinis kiaulių ūkis esti prie bankroto ribos,  darbininkai, negaudami algų, vis labiau plūsta viršininkę – kiaulių ūkio pirmininkę Ireną, ant kurios pečių užgriuvę visi rūpesčiai. Netikėtai į kaimą atvyksta prašmatnus raudonas kadilakas. Paslaptingo automobilio vairuotojas pasirodo esąs Amerikos lietuvis Bernardas, kurio tėvai, prieš išvykdami už Atlanto, gyveno Biedniuose, o jiems palikus namus, toje vietoje iškilo kiaulių ūkio pastatas. Bernardas sutinkamas kaip išvaduotojas iš nepritekliaus, nes pasisiūlo nupirkti kolektyvinį kiaulių ūkį ir jame įdiegti Vakaruose taikomas naujoves. Tačiau ar tikrai Bernardo ketinimai yra tokie geri?

Tragikomedijoje atskleidžiamas sovietinio žmogaus mąstymas, susvetimėjimas ir naivumas parodo, kiek mes patys, kaip tauta, pažengėme į priekį.

bernardinai.lt nuotrauka