Rekomenduojam

Serialų TOP 6

Išsirinkti įdomią knygą, filmą ar serialą iš gausybės siūlomų variantų kartais yra tikras iššūkis. Tam, kad lengviau surastumėte tai, ko ieškote, šįkart rekomenduojame šešis serialus įvairiems skoniams.

„Birmingemo gauja“ („Peaky Blinders“)

„Birmingemo gauja“ tikriems serialų apie nusikalstamą pasaulį mėgėjams paliks neišdildomą įspūdį ir įtrauks nuo pat pirmosios serijos. Veiksmas prasideda 1919 metais, iškart po Pirmojo pasaulinio karo. Pasakojama istorija apie Birmingemo gatvėse siautėjančią mafijos grupuotės, vadintos „Peaky Blinders“, veiklą. Įdomu tai, kad serialas paremtas iš dalies tikrais faktais – tarpukario Birmingeme išties veikė viena žiauriausių ir įtakingiausių nusikalstamų grupuočių, kuri vertėsi nelegalia veikla ir garsėjo savo šaltakraujiškumu. Tokį pavadinimą gauja gavo dėl to, kad savo kepurių snapeliuose būdavo prisisiuvę aštrius peiliukus.

kaunozinios.lt nuotrauka

Kritikų ir žiūrovų išliaupsintas britų televizinis serialas vos pasirodęs buvo laikomas vienu ryškiausių kūrinių britų televizijos istorijoje, o Tomo Šelbi vaidmuo tapo bene pagrindiniu aktoriaus Cillian Murphy karjeroje. Serialas išsiskiria įtaigumu ir ypatingu stilingumu. Jame skamba tokių atlikėjų kaip The White Stripes, Tom Waits ar Nick Cave muzikiniai kūriniai.

„Didžiojo sprogimo teorija“ („The Big Bang Theory“)

„Didžiojo sprogimo teorija“ – amerikietiška situacijų komedija. Nuo 2007 metų Amerikoje rodomas serialas sulaukė milžiniško susidomėjimo ir itin aukštų reitingų – jau pirmąją seriją žiūrėjo daugiau kaip 9 milijonai amerikiečių.

kaunozinios.lt nuotrauka

Serialo veiksmas sukasi apie du kambario draugus Leonard ir Sheldon, kurie yra jaunieji mokslininkai, taip pat jų du bičiulius Howard ir Rajesh bei kaimynę Penny. Serialas pasižymi tuo, kad jame daug dėmesio skiriama mokslui, ypač tiksliosioms disciplinoms, o komiškos situacijos kyla dėl to, kad draugai įvairias gyvenimiškas problemas bando spręsti remdamiesi sudėtingomis teorijomis. Serialas komiškas būtent dėl veikėjų charakterių – moksliukų inteligentiškumas ir socialinių įgūdžių stoka yra priešprieša veikėjos Penny ekstravertiškumui ir realistiškam, paprastam požiūriui į gyvenimą.

„Kostiumuotieji“ („Suits“)

Serialą „Kostiumuotieji“ žiūrėti yra smagu jeigu jūs tiesiog norite prastumti laiką ar atsipalaiduoti be rimtų dramos elementų.

Bėgdamas nuo nepasisekusio bandymo parduoti narkotikus, savamokslis advokatas Maikas Rosas (Patrick J. Adams), išmestas iš Harvardo universiteto už sukčiavimą, netikėtai atsiduria darbo pokalbyje su Harviu Spekteriu (Gabriel Macht) – vienu iš geriausiai sandėrius sudarančiu teisininku Niujorke. Pavargęs nuo nuobodžių svajotojų „ištikimai tarnauti įstatymui“, Harvis surizikuoja ir pasamdo Maiką, kuris turi įgimtą talentą bei fotografinę atmintį. Taip gimsta viena iš prieštaringiausių, bet tuo pačiu puikiausių teisininkų porelių Manhetene. Su kiekviena serija vis labiau atskleidžiami veikėjų charakteriai, jų gyvenimo detalės ir tarpusavio santykiai tampa vis įdomesni.

lrt.lt nuotrauka

Esminė „Kostiumuotųjų“ ypatybė – talentingų aktorių kuriami puikūs, psichologiški personažų portretai, įvairios universalios situacijos, emocijos, su kuriomis susiduriame mes visi. Labiausiai intriguoja herojų vidinė ir tarpusavio santykių evoliucija, moralinės ir etinės dilemos, kurias jiems tenka nuolat spręsti.

„Silicio slėnis“ („Silicon Valley“)

Gerai nuteikianti komedija, pripildyta įdomios, niekur nematytos Silicio slėnyje gyvenančių turtuolių ir dar tik karjeros laiptais pradedančių lipti vaikinų kasdienybės.

15min.lt nuotrauka

Silicio slėnyje, Kalifornijos valstijoje, jaunuoliai stengiasi sukurti startuolius ir praturtėti, tačiau viskas kur kas sudėtingiau, nei atrodo iš šalies. Pagrindinis personažas inžinierius Ričardas sukuria iki šiol neregėtą programą, galinčią suspausti failų dydį nesumažinant kokybės. Konkurentų kompanija siekia sumenkinti gabaus jaunuolio atradimą ir visais būdais pakenkti jo įkurtai kompanijai „Pied Piper“.

Seriale netrūksta konkurentų spendžiamų pinklių, nusivylimų, šlovės ir kurioziškų situacijų.

„Spektaklis“ („The Act“)

Šis serialas paremtas dar visai neseniai realybėje nutikusiais įvykiais, kurie suteikia peno apmąstymams apie motinystę ir meilę vaikams.

hulu.com nuotrauka

Džipsi Rouz visą gyvenimą leidžia su mama Didi ‒ jos beveik visada kartu. Išgyvenusios uraganą Katriną ir keitusios gyvenamąsias vietas, motina su dukra įsikelia į joms pastatytą namą. Iš pirmo žvilgsnio Didi atrodo neįtikėtinai dėl vaiko gerovės besiaukojanti rūpestinga mama, o Džipsi ‒ daugybę negalavimų kenčianti mergaitė. Tačiau iš tiesų yra kiek kitaip. Džipsi yra visiškai sveika mergina, kuriai pats artimiausias žmogus, mama, meluoja dėl jos tikrojo amžiaus. Negana to, mergina privalo saujomis gerti jai net nereikalingus vaistus, sėdėti neįgaliojo vežimėlyje, nors gali vaikščioti, nevalgyti cukraus, nebendrauti su vaikinais ir kitais bendraamžiais. Džipsi jaučiasi tarsi įkalinta kalėjime: jai trūksta laisvės, draugų, meilės ir nuotykių, kuriuos patiria kiti bendraamžiai. Džipsi kantrybės taurė sparčiai pildosi, kol įvyksta tai, ko niekas nesitikėjo. Rekomenduojama visiems, kas ieško neįprastos istorijos.

„Ana“ („Anne With an E“)

Turbūt ne vienas iš  mūsų vaikystėje skaitė knygą „Anė iš Žaliastogių“, ši istorija jau yra tapusi vaikų literatūros klasika. Serialas „Anne With an E“ remiasi būtent šio romano istorija. Veiksmas vyksta devyniolikto amžiaus pabaigoje, seriale yra pasakojama apie našlaitę, kurią priglaudė pagyvenę brolis ir sesuo. Anė yra itin lakios vaizduotės, daug skaitanti, svajojanti ir trykštanti energija bei gyvenimo džiaugsmu mergaitė, nors gyvenime jai jau teko patirti siaubingų dalykų. Serialas įdomus tuo, kad nors Anė gyvena devynioliktame amžiuje, tačiau jos ir aplinkinių problemos, rūpesčiai ir išgyvenimai artimi mūsų dienoms, paliečiamos tos pačios temos, kurios svarbios ir šiandien – tai daro šį serialą aktualų.

variety.com nuotrauka

Jei manote, kad „Stranger things“ serialo vaikai aktoriai yra itin talentingi, esame tikri, jog šiame seriale aktoriai jus irgi sužavės. Pagrindinį Anės vaidmenį atliekanti Amybeth McNulty tiesiog tobulai įkūnija Anę.

Seriale yra šviesos ir tamsos, juokingų ir skaudžių situacijų, draugystės, savo vietos pasaulyje ieškojimo ir nuostabių Avonlėjos ir Žaliastogių vaizdų. Net jei manote, kad šis serialas ne jums, aktorių vaidyba ir kiek tamsesnis romano istorijos perteikimas tiesiog įtraukia.

„Svetimšalė“ („Outlander“)

Ar kada nors teko pasvajoti apie smaragdo žalumo Škotijos kalvas ir atšiaurius vėjus? Pagal to paties pavadinimo knygą kuriamas amerikiečių serialas „Svetimšalė“ savo veiksmu nuneša ne tik į tolimus Jungtinės Karalystės kampelius, bet ir į tolimus laikus… Viskas prasideda, kai serialo herojė, buvusi karo seselė Kler, iš pokario Anglijos magiškai nusikelia du šimtus metų atgal į aštuoniolikto amžiaus Škotiją. Būdama išsilavinusi moteris, ji žino, kad jos naujais namais tapusi istorinė era sutepta Škotijos ir Anglijos karių krauju, ir stengiasi pakeisti istoriją…

filmai.to nuotrauka

„Svetimšalė“ – serialas, kuriame netrūksta meilės, muzikos, herojiškų nuotykių ir įspūdingų gamtos peizažų nuo miškingosios Škotijos iki egzotiškosios Jamaikos. Rekomenduojama visiems, kurie svajoja pakeliauti tiek po pasaulį, tiek po istorines epochas!