Rekomenduojam

Tausoti gamtą pradėkime žingsnis po žingsnio

Neabejotinai sutiksite, kad išsaugoti neužterštą gamtos pasaulį ir aplinką yra kiekvieno iš mūsų pareiga. Turbūt daugybę kartų girdėti žodžiai „pirmiausia pradėkime nuo savęs“ tapo banalia, realiame gyvenime tikrai ne visada praktiškai įgyvendinama fraze. Net jei jaučiamas socialinis atsakingumas ir sąmoningumas skatina veikti, kyla klausimas „nuo ko pradėti?“ Visgi svarbu nedelsiant imtis veiksmų ir pradėti nors ir po truputį, o tada gyvojo pasaulio tausojimas taps neatsiejama veikla. Pateiksime keletą pavyzdžių, kurie padės siekti šio tikslo.

Norint pakeisti senus įpročius ir pradėti tausoti aplinką tinka planas su pagrindiniais keičiamais aspektais: šiukšlių rūšiavimu, vienkartinių daiktų atsisakymu ar greičiau suyrančių ir mažiau taršių medžiagų naudojimu. Tiesa, suformuoti naujus įpročius prireiks laiko, tačiau ilgiau pasistengus atsiras matomas rezultatas.

Žinoma, populiarūs daugkartinio naudojimo daiktai – puodeliai, šiaudeliai, gertuvės – tikriausiai jau nieko nenustebins. Šie sparčiai paplitę daiktai tapo madingi ir vis gausiau naudojami. Vis dėlto nepamirškime ir kitų medžiagų, kurios taip pat padeda mažinti aplinkos užterštumą.

Ar kada atkreipėte dėmesį į pluoštus popierinių bilietų ilgoje eilėje laukiant mėgstamos grupės koncerto, intriguojančių krepšinio varžybų ar šokių vakaro? Didelis kiekis popieriaus išnaudojamas dėl trumpo patikrinimo, tačiau ar susimąstome, kad šitaip irgi teršiame aplinką? Popieriaus gamyba naikina ištisus miškus, kurie atsakingi už ore esančio anglies dioksido skaidymą ir deguonies išskyrimą. Kuo daugiau iškertama medžių, tuo didesnė anglies dioksido koncentracija ore, o tai skatina klimato kaitą ir šiltnamio efektą.

Puiki alternatyva popieriniams bilietams yra daugkartinės kaklajuostės ir kontrolinės renginių juostelės iš „Juostelės Tau“ elektroninės parduotuvės. Šios priemonės padeda identifikuoti renginio dalyvius, reguliuoti jų srautus ar paskirstyti į komandas. Tai išeitis įvairių renginių: studentiškų vakarėlių, viktorinų ar konferencijų, organizatoriams. „Geros kokybės sublimacinės akreditacinės konferencijų kaklajuostės su Jūsų logotipu, užrašu ar paveikslėliu puikiai tinka įvairiems renginiams. Kontrolinės Tyvek apyrankės suvaldo vakarėlių dalyvius, nes tai puiki priemonė bilietuoti dalyvius. Kas dar gali būti geriau, kai renginio dalyviai yra pasipuošę apyrankėmis su ypatingu šventės simboliu?“, ‒ retoriškai klausia ir apie gaminių privalumus pasisako „Juostelės Tau“ atstovė Akvilina Milkintienė.

Kontrolinės renginių apyrankės Tyvek yra gaminamos iš vadinamo Tyvek popieriaus. Šis popierius neteršia gamtos, nes yra pagamintas iš ekologiško sintetinio plastiko pluošto. Toks popierius yra ilgalaikis, atsparus ne tik vandeniui, bet ir įplyšimams, temperatūrai, cheminėms medžiagoms. Nepaisant to, apyrankės yra tinkamos perdirbimui. Renginių apyrankės nedirgina odos ir leidžia jai kvėpuoti, maloniai priglunda prie kūno.

Norintiems žaismingumo siūlomas ypač didelis juostelių spalvų pasirinkimas. Tamsoje puikiai matomos ryškios neoninės apyrankės nustebins dalyvius ir tuo pačiu padės organizatoriams išvengti neteisėtai į renginį atėjusių dalyvių.

Kaklajuostės ‒ tai dar viena daugkartinė akreditavimo alternatyva. Spalvotos kaklajuostės yra ne tik pagalba organizatoriams, bet ir gražus aksesuaras dalyviams.

Pradėdami nuo mažų dalykų ir apgalvodami detales sumažinsime pavojų gyvajai gamtai, nuo kurios esame gyvybiškai priklausomi ir mes, žmonės. Neužmirškime, kad kiekvieno iš mūsų indėlis yra beprotiškai svarbus, tačiau skatinti kitus galime tik parodydami savo sektiną pavyzdį.