Organizacijos

„Comic Con Baltics“: Holivudo žvaigždės, komiksų kūrėjai ir pramogos visiems šeimos nariams

Viktorija REKSTYTĖ

Rugsėjo 21–22 dienomis LITEXPO parodų rūmuose vyks išskirtinis kino ir komiksų mylėtojų renginys „Comic Con Baltics“. Kaip teigia organizatoriai, specialiai dėl renginio į Lietuvą atvyks žymūs aktoriai ir komiksų kūrėjai. Tai puiki proga susitikti su mylimais aktoriais, sudalyvauti dronų varžybose ir smagiai praleisti laiką su šeima! Plačiau apie renginį pasakoja organizatorius Tomas Vievesis.

Papasakokite, kaip atsirado ir kam skirtas „Comic Con Baltics“ renginys?

„Comic Con Baltics“ idėja gimė suorganizavus keletą mažesnių kino tematikos renginių. Pastebėjome, kad žmonės noriai domisi populiariąja kultūra, nors tokio pobūdžio renginių iki tol šalyje nebuvo. Lemtingu veiksniu tapo apsilankymas viename didžiausių Europos comic con‘ų – „MCM London Comic Con“. Sužavėti renginio dydžio ir lankytojų įsitraukimo nusprendėme kažką panašaus atvežti ir į Lietuvą.

Šiandien „Comic Con Baltics“ apima viską, kas telpa į žodžius populiarioji kultūra. Jis skirtas kino bei televizijos projektų gerbėjams, kompiuterinių žaidimų entuziastams, žmonėms, kurie domisi  naujausiomis technologijomis, lietuviška kino industrija ar komiksais, mėgsta įsikūnyti į filmų herojus. Čia įdomios veiklos ras kiekvienas – nuo jauniausio iki vyriausio renginio dalyvio.

Ievos Budzeikaitės nuotrauka

Kodėl verta sudalyvauti šiame renginyje?

Pirma, todėl, kad tik čia lankytojai gali susitikti ir gyvai pabendrauti su visame pasaulyje žinomais Holivudo aktoriais, garsiausiais internetinių komiksų autoriais ir filmų kūrėjais. Antra, todėl, kad atvykę į LITEXPO rugsėjo 21–22 dienomis, po vienu – milžinišku – 16 tūkst. kvadratinių metrų stogu lankytojai ras visą spektrą pramogų, tenkinančių skirtingus lankytojų poreikius – nuo lietuviško kino naujienų iki naujausių kompiuterinių žaidimų.

Kaip bėgant metams kito renginys? Kokių naujovių šiemet išvys lankytojai?

Kasmet stengiamės kelti renginio kokybę ir lankytojams pasiūlyti vis naujų, dar įdomesnių pramogų bei reginių. Vienas tokių šiemet bus tarptautinės FAI dronų varžybos. Mūsų renginyje vyksiantis etapas bus vienas iš 18 etapų visame pasaulyje. Reginys turėtų būti tikrai įspūdingas!

Taip pat turėsime du bene žinomiausių internetinių komiksų kūrėjus pasaulyje. Galiausiai daug naujienų lauks ir žaidimų bei technologijų zonoje, lietuviškų filmų pristatymo platformoje.

Ievos Budzeikaitės nuotrauka

Kokie žymūs aktoriai ir kiti svečiai dalyvaus renginyje?

Šiuo metu esame paskelbę keturias aukšto lygio žvaigždes. Tai daugiausiai sekėjų pasaulyje turintys komiksų kūrėjai „Cyanide & Happiness“, populiariajame žaidime „GTA V“ pagrindinį herojų įkūnijęs bei serialuose „The Walking Dead“ ir „Westworld“ ryškius vaidmenis atlikęs aktorius Steven Ogg. Taip pat, „Vikingų“ žvaigždė Georgia Hirst ir garsioji komiksistų pora – Yehuda ir Maya Devir. Žvaigždžių bus ir daugiau!

Kokios veiklos bus pasiūlytos dalyviams?

Nuo konsolių ir kompiuterinių žaidimų išbandymo iki dalyvavimo diskusijose su žinomais Holivudo aktoriais, Lietuvos kino industrijos atstovais, komiksų autoriais. Taip pat apsipirkinėjimas geek‘iniame market‘e, fotografijos ar parašai iš kviestinių žvaigždžių, cosplay konkurso ar dronų varžybų stebėjimas.

Ievos Budzeikaitės nuotrauka

Kokiomis temomis bus diskutuojama šiemet?

Abi renginio dienas LITEXPO salėse vyks įvairiausios diskusijos – nuo pokalbių su aktoriais ir komiksistais iki lietuviškų kino filmų pristatymo bei diskusijų apie kino industriją, serialų ir filmams skirtų efektų kūrimą. Iš viso – daugiau nei 40 skirtingų diskusijų per dvi renginio dienas.