Rekomenduojam

9 programėlės, kurias savo išmaniajame telefone privalo turėti kiekvienas studentas

Aleksandra IVANAUSKAITĖ

Nusibodo varvinti akis Facebook‘e ir Instagram‘e? Nuobodžiauji per paskaitas, nes įveikei visus Candy Crush lygius? Rekomenduojame tau 9 programėles, kurios padės iš technologijų išpešti kuo daugiau naudos ir pasitarnaus tiek mokantis, tiek ilsintis.

Traffi

Ši programėlė naudinga ne tik pirmakursiams, bandantiems nepasiklysti nepažįstamame mieste, bet ir vietiniams gyventojams. Joje pateikiami visų autobusų ir troleibusų maršrutai ir tvarkaraščiai, viešojo transporto judėjimas mieste esamuoju laiku. Čia taip pat galima įvesti vietą, į kurią nori nuvykti, ir programėlė parodys patogiausią ir greičiausią maršrutą. Joje neretai skelbiami ir pranešimai apie transporto vėlavimus, spūstis, kelių rekonstrukcijas ir maršrutų pasikeitimus.

traffi.com nuotrauka

myHomework Student Planner

Jei namų darbus ir atsiskaitymus nuolat prisimeni tik vėlai vakare atsigulęs į lovą, o apie kolokviumą sužinai tik pamatęs dėstytoją, dalinantį užduočių lapus, galbūt tau padės programėlė myHomework Student Planner. Ji leis telefone žymėtis visas užduotis, kurias reikia atlikti, rūšiuoti jas pagal svarbą, datą ar paskaitą. Geriausia, kad programėlė siunčia pranešimus apie artėjančius darbus, todėl užmiršti kažko svarbaus tikrai nepavyks.

appadvice.com nuotrauka

Duolingo

Tai – bene populiariausia kalbų mokymosi programėlė. Šiuo metu joje siūloma mokytis net 35 kalbų – nuo anglų, rusų, prancūzų, italų iki korėjiečių, hebrajų, esperanto ar netgi valyrų – dirbtinės kalbos iš populiariojo serialo Sostų karai. Duolingo pritaiko užduotis taip, kad padėtų efektyviausiai mokytis kalbos, padeda tobulinti žodyną ir gramatiką, motyvuoja virtualiais taškais ir apdovanojimais. Mokydamasis naujos kalbos universitete su šia programėle gali ženkliai palengvinti ir pagreitinti mokymosi procesą, o gal net aplenkti bendrakursius!

duolingo.com nuotrauka

AlarmMon

Daugeliui studentų nėra nieko sunkiau, nei rytais laiku išsiristi iš lovos. Žadintuvas skamba jau 10 kartą, o tu vis nuspaudi snaudimo mygtuką, kol galų gale eilinį kartą pramiegi paskaitą. Pažįstama situacija? Tada išbandyk programėlę AlarmMon – ji leis išjungti žadintuvą tik tada, kai įveiksi vieną iš trumpų žaidimų, o kad tai padarytum, būsi neišvengiamai priverstas prabusti. Programėlė taip pat parodo ir dienos orų prognozę, taigi iš lovos turėtum pakilti kur kas žvalesnis ir pasiruošęs produktyviai praleisti dieną.

play.google.com nuotrauka

Sleep Cycle

Miegas studentui dažnai yra tikrai skaudi tema, todėl rekomenduojame dar vieną programėlę, padėsiančią pagerinti poilsio kokybę. Dažnam studentui atsikelti anksti ryte yra tikra kančia. Mokslininkai teigia, jog taip yra dėl to, kad mūsų miegas susideda iš tam tikrų ciklų. Pažadinti netinkamu metu jaučiamės pavargę ir neišsimiegoję. Programėlė Sleep Cycle apskaičiuoja miego ciklus ir pažadina tada, kai miegas yra pats negiliausias, taip užtikrindama, kad atsibusi žvalus ir pailsėjęs.

apprecs.com nuotrauka

Forest: Stay focused

Nuolatinis išmaniojo telefono tikrinimas iš tikrųjų blaško dėmesį ir trukdo mokytis, tačiau jis taip pat gali padėti sutelkti dėmesį ir susikaupti. Programėlė Forest leidžia sodinti virtualius medžius, kurie auga tol, kol programėlė neišjungiama. Jeigu įjungiamos kitos programos, medis miršta, todėl naudotojas yra motyvuojamas nesiblaškyti ir visą dėmesį skirti tik tuo metu atliekamam darbui. Programėlėje netgi yra galimybė už surinktus taškus pasodinti tikrus medžius ir taip prisidėti prie aplinkos saugojimo. 

mashable.com nuotrauka

White Noise Generator

Jei sunku susikaupti mokantis, padėti gali ir natūralūs gamtos garsai. Baltasis triukšmas yra specialus garso tipas, užmaskuojantis kitus aplinkos garsus. Jis susideda iš visų dažnių kartu sudėjus ir apima visą žmogaus girdimumo diapazoną. Lietus, medžių šlamėjimas, tekantis vanduo – keli iš baltojo triukšmo pavyzdžių. Klausantis tokių garsų stimuliuojamos smegenų dalys, atsakingos už dėmesį ir susikaupimą. Programėlėje rasi didelį baltojo triukšmo pasirinkimą, garsus galėsi maišyti, nustatyti, kad grotų tam tikrą laiką.

alternativeto.net nuotrauka

Bacon – The game

Nusibodo telefone turimi žaidimai? Išbandyk Bacon. Šiame žaidime turėsi užmesti gabalėlį šoninės ant įvairiausių objektų – Laisvės statulos, Eifelio bokšto, planetos, bičių avilio, katino, Monos Lizos ar net įgrūsti į mažytį tarpelį sienoje. Lygiai ne eilės tvarka varijuoja nuo lengviausio iki sunkiausio, todėl greitai nenusibos. Tik nežaisk šio žaidimo alkanas, nes malonus šoninės čirškėjimas keptuvėje gali staiga sukelti apetitą.

play.mob.org nuotrauka

Pigeon Pop

play.google.com nuotrauka

Dar vienas linksmas žaidimas, padėsiantis vaikyti nuobodulį tarp paskaitų ar važiuojant troleibusu – Pigeon Pop. Jame turėsi padėti šokinėjančiam balandžiui sutraiškyti visus vaisius ar uogas. Taip pat gali taikytis į museles ir kirminėlius ir taip gauti papildomų taškų. Tik atsargiai – nepataikyk į sugedusius vaisius ar bites! Jei balandžiai tau ne itin patinka, gali pakeisti savo paukštelį į papūgą, viščiuką ar kitą paukštį.