Rekomenduojam

Kalėdų dovanos, draugiškos piniginei

Austėja RAMUCKYTĖ

Gražiausios metų šventės visuomet užklumpa žaibiškai, o dovanų ruošimas tampa prieššventiniu iššūkiu. Deja, bet prieš kalėdinį laikotarpį  nepraturtėjame. Netgi priešingai, atrodo, kad būtent tuo metu, kada pinigų reikia labiausiai, jų turime dar mažiau nei įprastai. Esant tokiai situacijai, ne vienam kyla klausimas, kaip pasiruošti žiemos šventėms ir nustebinti artimuosius, kai kišenėje švilpauja vėjai. Sudominau? Skaityk toliau.

Prisimink, kad ne dovana, o mintis yra svarbiausia.

Jei nori parodyti meilę ir rūpestį savo artimam žmogui, nebūtina dovanoms išleisti pusę stipendijos. Galbūt turi savo ir artimojo gražių prisiminimų, įamžintų nuotraukose? Jei taip, tai gali šias nuotraukas atspausdinti, prie kiekvienos parašyti po trumpą linkėjimą, ar įvykį, kurį ši nuotrauka tau primena, ir įrėminti arba, jei nuotraukų daugiau, gali sudėti jas į albumą. Tikiu, kad apgalvota ir šilta dovana tikrai privers mylimą žmogų nusišypsoti.

Į širdį – per skrandį

Daugelis iš mūsų švenčių laikotarpio laukia dėl gausaus maisto ir saldumynų kiekio namuose, todėl valgoma dovana tikrai nenuvils. Net jei virtuvėje ir nesi Gordonas Ramzis, artimam žmogui tavo iškepti sausainiai bus patys skaniausi, be to, keli ingredientai, būtini skanėstui iškepti, piniginės tikrai nepaplonins.

Laikas ≠ pinigai

Laikas, praleistas kartu su artimu, dažnai pradžiugina labiau nei brangi dovana. Suplanuok mažą pasimatymą:  filmų peržiūrą, pokalbį prie kakavos (kurią, žinoma, tu pats išvirsi), pasivaikščiojimą po kalėdinį miestą ar tiesiog pietus kavinėje. Juk daug svarbiau ryšys, siejantis žmones, o ne dovanos ar jų kaina.

„Padaryk pats“

Galbūt tu puikiai moki siūti, velti, lipdyti iš molio ar piešti ant puodelių? O gal kiti rankdarbiai sekasi? Jei taip, rankų darbo gaminys gali tapti puikia dovana! Daugeliui širdį daug labiau sušildytų rankų darbo, o ne nupirkta dovana. Jei vis dėlto tau nesiseka rankdarbiai, tiesiog nusipirk baltą puodelį, specialų žymiklį keramikai, užrašyk ant puodelio gražų palinkėjimą ir štai – puiki dovana mylimam žmogui pagaminta!

Advento kalendorius

Puikiai žinome, kad su gruodžio pirmąja prasideda susikaupimo ir rimties laikotarpis, kurį, būdami vaikai, pažymėdavome advento kalendoriuje. O jei prisimintum vaikystę ir pats pagamintum advento kalendorių, tai gali tapti puikia dovana artimajam. Smagiausia tai, kad kalendoriaus formatas gali būti bet koks. Gali parašyti 24 laiškus – po vieną kiekvienai dienai. Gali kiekvienai dienai sugalvoti po užduotį, užrašyti ją ant lapuko, suvynioti ir sudėti į dėžutę. Tik nepamiršk prie kiekvienos dienos palikti po saldainį! Fantazijai ribų nėra, o žmogus, kuriam dovanosi advento kalendorių, dovana džiaugsis net 24 dienas.

Tai tik keletas idėjų, kurios ne tik nenuskriaus tavo piniginės, bet ir privers žmogų, kuriam dovanojai, nusišypsoti, o gal net išspausti ir džiaugsmo ašarą. Jei bijai apsirikti dėl dovanos ar jos kainos, pakalbėk su draugu, su kuriuo keisiesi dovanomis. Sutarkite kainų limitą arba pasiūlyk šiais metais dovanoti rankų darbo dovanas. Taip ir sutaupysite, ir šventės bus prasmingesnės. Be to, juk išties būtų smagu pamatyti, ką draugas tau pagamino, tiesa? Prisimink, kad Šventos Kalėdos neturėtų būti materialios. Tai laikotarpis, kurio metu stengiamės suartėti su savo šeima, artimais ir mylimais žmonėmis, o dovanos yra tik antraeilis dalykas.