Rekomenduojam

Muzika pagal Tavo nuotaiką

Justina BOGUŽAITĖ

Vasara: šiltas ir malonus oras, nuostabus gamtos kvapas ir gera nuotaika… Kas ją palaiko? Ogi muzika. Nuo ankstyvo ryto čirpiantys paukšteliai, vandens čiurlenimas, žiogų svirpimas pievose – tai gamtos muzika. Jos klausomės tiek esant gerai nuotaikai, tiek prastesnei. Muzikiniai garsai išties paveikia mūsų emocinę savijautą. Ar žinojai, kad šis faktorius gali mus padaryti laimingesnius? Jis aktyvina tą pačią smegenų dalį, kuri gamina malonumo hormoną dopaminą. Taip pat kiekvienam žmogui dainos asocijuojasi su tam tikrais įvykiais, prisiminimais ar žmonėmis. Mėgstama daina žmogui dažnai primena tam tikrą gyvenimo nutikimą, sukėlusį stiprias emocijas. Šiame straipsnyje kviečiame Tave atrasti naujos muzikos, atitinkančios Tavo nuotaiką, ir leisti garsams Tave įkvėpti. „Spotify“ programėlė – viena populiariausių ir plačiausiai naudojamų platformų muzikos klausymuisi. Čia atrasi įvairių grupių ir atlikėjų pagal savo skonį ir nuotaiką…

 

Keletas pasiūlymų:

 

Šiandien esi geros nuotaikos?

Puiku! Smagi muzika padės Tau tai išlaikyti visą dieną! Mėgaukis laimę teikiančiomis dainomis –  šok ir dainuok kartu! Šiame grojaraštyje gausu populiarios muzikos: nuo švelnių, ramių ir malonių dainų iki ritmingų hitų, kurių klausantis norisi pajudėti.

Niūrios ir slogios emocijos  neapleidžia Tavęs?

Muzika padeda mums išreikšti savo jausmus, tad jei Tau liūdna ir pikta – klausyk savo jausmus atitinkančios muzikos. Tikime, kad Tau tai padės pasijusti geriau. Moksliškai įrodyta, kad liūdnos nuotaikos dainų klausymasis iš tikrųjų padeda pagerinti nuotaiką, tad drąsiai liek savo jausmus su muzika!

Jauti nostalgiją?

Prisimeni senus laikus, vaikystę, o gal vartai tėvų jaunystės laikų nuotraukas ir mąstai, koks jų gyvenimas buvo tada? Klausydama(s) senos muzikos savo fantazijoje gali nusikelti į tuos senus laikus…  Šiame grojaraštyje rasi populiariausius praeito šimtmečio hitus.

Sunku užmigti?

Guli, vartaisi lovoje nuo vieno šono ant kito, tačiau mintys nerimsta ir negali užmigti? Atsipalaiduok ir įsijunk ramios muzikos:švelnios instrumentinės melodijos Tave greitai nuneš į sapnų pasaulį. Nė nepajusi, kaip nugrimsi į saldų miegą, o ryte jausiesi žvalus(-i) ir pailsėjęs(-usi).

Niekaip negali susikaupti mokytis?

Darbų krūva susikaupusi, tačiau nuotaika mokymuisi netinkama, negali susikaupti ir sutelkti dėmesio į darbus, kuriuos jau tuoj reikės išsiųsti dėstytojui? Nusiramink. Mokslininkai nustatė, kad klasikinė muzika padeda mokymuisi. Įsijunk fone instrumentinę melodiją ir kibk į darbus.

Trūksta motyvacijos sportui?

Nuo naujųjų metų pradžios vis žadi sau, kad pagaliau imsi sportuoti, tačiau taip ir nepradedi, nes trūksta motyvacijos? Muzika Tau padės! Specialiai sportui sukurti grojaraščiai užtikrins gerą nuotaiką, o sportas su gera muzika bus dar smagesnis!

Esi puikios nuotaikos ir norisi kažko ,,kietesnio“?

Roko žanro muzika kaip tik Tau! Pagarsink muziką ir ,,pasileisk plaukus”! Šis grojaraštis puikiai pagyvins darbą, paprasčiausią namų tvarkymą arba poilsį po darbų: tiesiog įsijunk roko muzikos, šok ir garsiai dainuok. Pažadame, laukia malonus nuovargis. Šiame grojaraštyje rasi jau klasika tapusius roko muzikos hitus. Gero klausymosi!

Nebijok eksperimentuoti su muzika, klausytis naujų dainų ir ieškoti to, kas Tau patinka ir tinka!

Beje, turėdama(s) laisvo laiko ir pats gali groti, dainuoti arba kurti savo muziką. Tam nebūtina turėti muzikinio išsilavinimo. Ar žinojai, kad legendinės grupės „The Beatles“ nariai nepažinojo natų? Svarbiausia noras ir užsidegimas! Tai gali daryti bet kur ir bet kada. Važiuodama(s) į gamtą pasiimk mylimą instrumentą. Juk taip gera prie laužo su šeima ar draugais būti kartu ir dainuoti, tiesa?