Pažintis

Karolina Vitkutė: ,,Esu neatsiejama VDU bendruomenės dalis“

Greta KONDRATAITĖ-PALECKIENĖ

Karolina ir VDU bendruomenė yra tiesiog neatsiejami. Vytauto Didžiojo universitetą ir viešojo administravimo studijas ji pasirinko neatsitiktinai, nes jau pirmą kartą 9-oje  klasėje apsilankiusi aukštųjų mokyklų mugėje itin susižavėjo šiuo universitetu bei jo dėstytojais. Ji taip pat įsitraukė į ne vieną universiteto akademinę veiklą, daug laiko skyrė savanorystei bei pagalbai studentams.

Šiandien ją ir vėl sutinkame VDU koridoriuose, tik jau nebe kaip studentę, o universiteto darbuotoją, tačiau net ir dabar ji išliko tokia pat nuoširdi, komunikabili ir aktyvi bendruomenės, į kurią įsitraukti Karolina kviečia kiekvieną, narė!

Karolina, esi neatsiejama VDU bendruomenės dalis, bet visgi papasakok, kodėl sugalvojai pasirinkti viešojo administravimo studijas būtent čia?

Tikrai daug žmonių patvirtintų, kad esu neatsiejama VDU bendruomenės dalis. Jau nuo mokyklos laikų jaučiausi laisva siekti savo svajonių. Buvau aktyvi mokinių tarybos narė ir pavyzdinga moksleivė. Visada stengdavausi gerai mokytis ir dalyvauti visuomeninėje veikloje bei realizuoti save savanoriaudama, todėl po pamokų padėdavau pradinukams, mokiau juos atsakingumo, ryžto, skatinau juos siekti savo svajonių, prisijungiau prie savanoriškų organizacijų, tokių, kaip liberalus jaunimas ir kt. Nuo tada supratau, kad noriu padėti, mokyti ir motyvuoti jaunus žmones. Augdama, daug kuo domėjausi ir kai pradėjau suprasti visuomenės problemas, dar labiau įsitikinau, jog noriu dirbti Valstybės tarnyboje, kad tikrai galėčiau dirbti Lietuvos žmonių labui ir taip užtikrinčiau geresnį Valstybės tarnybų darbą, funkcionavimą, mažinčiau visuomenės problemas.

Vytauto Didžiojo universitetą ir viešojo administravimo studijas pasirinkau, nes pirmą kartą 9 klasėje apsilankiau aukštųjų mokyklų mugėje ir šis universitetas man paliko neišdildomą įspūdį. Pabendravusi su VDU universiteto dėstytojais, supratau, kad savo tolimesnius mokslus noriu sieti tik su šiuo universitetu. Man labiausiai įsiminė VDU dėstytojai, kurie man plačiau papasakojo apie rūpimus viešojo administravimo studijų dalykus, pateikė pavyzdžių, papasakojo, kokios yra studijų galimybės universitete ir 2013 metais noras išsipildė – įstojau į Vytauto Didžiojo universitetą ir, manau, kad tai yra pats geriausias mano gyvenimo pasirinkimas.

Beje, neapsiribojai vien bakalauro studijomis, pasirinkai ir magistrą, primink, kokią kryptį?

Tik pradėjus studijuoti viešojo administravimo bakalaurą, jau žinojau, kad tikrai studijuosiu gretutines studijas ir paskui magistrantūros studijas, nes viešojo administravimo studijų kryptis man buvo aktualiausia, todėl ir toliau pasirinkau studijuoti šioje studijų kryptyje – Europos Sąjungos viešosios politikos ir administravimo studijų programoje. Ir sąžiningai galiu teigti, kad šios magistrantūros studijos dar labiau praturtino mano turimų žinių bagažą viešojo administravimo srityje.

Taip pat nuo pirmo kurso įsitraukei ir į universiteto Akademinio politologų klubo veiklą, kokios patirties ten įgijai?

Nuo mokyklos laikų užsiėmiau savanoryste, todėl studijuodama VDU pamačiau daugiau galimybių, kurios mane sužavėjo ir pradėjau savanoriauti, prisijungiau prie savanoriškų organizacijų veiklos. Nuo pat pirmo kurso tapau Akademinio politologų klubo nare, Vytauto Didžiojo studentų atstovybės nare, paskui ir Studentų parlamento tarybos nare. Tik prasidėjus pirmo kurso studentų mentorių programai, viena iš pirmųjų tapau VDU PMDF pirmakursių mentore, o paskui ir koordinatore. Be savanorystės universitete neįsivaizduočiau savo gyvenimo, nes širdimi jaučiau, kad tai mano veikla, kuri man labai patinka. Pradėjusi savanoriauti VDU Studentų reikalų departamente, įgijau labai daug įvairios patirties tiek komunikacijos srityje, tiek raštvedybos ir kitose. Akademinio politologų klubo veikloje įgijau renginių organizavimo, projektų rašymo, komandos formavimo patirties, kuri man praverčia ir dabar. Taip pat sutikau daug įvairių žmonių, kurie iki dabar yra mano draugai. Ne tik universitete, bet ir už jo ribų aktyviai prisidėjau prie visuomeninės veiklos, organizacijų, klubų, kuriuose ir dabar aktyviai dalyvauju, padedu bei mokau kitus.

Manau galiu drąsiai teigti, kad esi tas žmogus, kurį jeigu ne koridoriuose sutiksi tarp paskaitų padedantį studentams, tai būtinai kokiame nors renginyje savanoriaujant, iš kur tu turi tiek motyvacijos pagelbėti kitiems?

Pastaruosius 9 metus didelę dalį savo gyvenimo praleidžiu VDU, todėl universitete mane tikrai įmanoma dažnai sutikti. O motyvacija turbūt įgimta, nes manau, kad to tikrai neišmokstama, su tuo jau yra gimstama. Tėvai mane auklėjo būti geru ir doru žmogumi bei padėti kitiems, o pati savo gyvenime dar vadovaujuosi auksine taisykle: „Iš gyvenimo imti viską, ką jis Tau duoda“.

Ar kada skaičiavai, kiek valandų per metus savo laiko skiri savanorystei?

Pati tikrai neskaičiavau, bet žinau, kad buvo suskaičiuota, nes 2017 m. per Vytauto Didžiojo universiteto V2 apdovanojimus man buvo įteiktas metų savanorės apdovanojimas, kurio metu buvo pasakyta, kad per vienerius mokslo metus savanoriavimui skyriau apie 435 valandas. Man tai yra labai svarbus ir reikšmingas apdovanojimas, kuriuo nuoširdžiai didžiuojuosi. Taip pat vienas iš įsimintiniausių, netikėtų ir neapsakomai džiaugsmingų apdovanojimų buvo 2019 metais, kai už gerą mokymąsi, aktyvią mokslinę ir visuomeninę veiklą Vytauto Didžiojo universitete man buvo iš Lietuvių fondo (LF) JAV administruojamo Broniaus Bieliuko stipendijų fondo ir Lietuvių išeivijos instituto skirta vardinė stipendija. Šitas apdovanojimas ir vardinė stipendija man buvo netikėti, tačiau kartu ir labai džiaugsmingi, nes visada yra malonu, kai tave įvertina už tavo pastangas.

Esi labai empatiška, tiesa?

Galbūt į šitą klausimą galėtų atsakyti mano aplinkos žmonės. Manau, kad visi gimstame tam, kad pagerintume šį pasaulį, o tai įvyksta tik gerų, besąlygiškai daromų darbų pagalba. Bet nežiūrint į nieką, visada geriau būti tikru žmogumi, su visomis žmoniškumo išraiškomis – tai leidžia pasijusti savimi ir neapsimesti tuo, kuo nesame. Juk kai elgiamės žmoniškai – jaučiame džiaugsmą, o tai požymis, kad elgiamės teisingai ir dorai.

Šiuo metu ne tik mokaisi, bet ir dirbi Vytauto Didžiojo universitete, kokias pareigas užimi?

Magistrantūros studijas baigiau 2019 m. ir už gerą mokymąsi ir aktyvią veiklą Vytauto Didžiojo universitete man buvo įteikta vardinė padėka ir auksinis VDU Magistranto Alumni ženkliukas. Vytauto Didžiojo universitete esu dirbusi ne viename padalinyje, bet šiuo metu dirbu VDU Vartotojų paslaugų skyriuje PMDF ir IF kuratore.

Kas tau labiausiai patinka dirbant universitete?

Vytauto Didžiojo universitete man patinka daug dalykų, visų pirma universiteto bendruomenė ir galimybė būti jos dalimi, širdžiai mielas darbas ir bendravimas su studentais ir dėstytojais, jauki ir maloni atmosfera, įvairios užduotys su kuriomis susiduriu savo darbe, puikus kolektyvas ir daug kitų dalykų, todėl vieno tikrai neišskirčiau, nes visa širdimi jaučiu, kad VDU tai mano bendruomenė.

Na ir pabaigai, ką patartum ar palinkėtum pirmakursiams?

Visiems pirmakursiams palinkėčiau smalsumo, visuomeniškumo, klausyti savo širdies balso. Patariu nebijoti priimti iššūkių, jeigu tik yra galimybė, savanoriauti, bandyti realizuoti save visur, kur tik įmanoma, pasinaudoti visomis universiteto duodamomis galimybėmis ir tuo pačiu išlikti aktyviu mokslo ir studentų bendruomenės nariu.