Pažintis

Linas Adomaitis: ,,Nebijokite, viskas bus gerai‘‘

Greta KONDRATAITĖ-PALECKIENĖ

Karantinas ir pandeminė situacija mūsų šalyje dėl COVID-19 tikriausiai pakoregavo ne vieno iš mūsų veiklas bei planus. Ne išimtis ir Linas Adomaitis – trys mėnesiai be koncertų užaugino didelį alkį. Ir nors visą vasarą Linas itin aktyviai ruošėsi muzikiniam turui „Saulės pėdomis“, kaip pats sako – situacija viešiems renginiams darosi nepalanki, todėl galvojame apie šio grandiozinio turo datos perkėlimą. Nežiūrint į tai, atlikėjas ir toliau visą perspektyvą regi pozityviai.

 

Linai, papasakokite, kaip Jums šiuo metu sekasi?

Ačiū, man sekasi labai gerai! Esu laimingas ir stengiuosi, kad šalia manęs esantys žmonės taip pat jaustųsi gerai.

Tikriausiai karantino laikotarpis ir visa situacija dėl COVID-19 šiek tiek pakoregavo Jūsų kaip atlikėjo planus?

Tiesa, tie trys mėnesiai, praleisti be koncertų, užaugino didelį alkį. Taigi, galima įžvelgti ir teigiamų pusių. Pavasario metu trukęs karantinas tik sustiprino muzikantų ir klausytojų ryšį. Tą gerai parodė visi mano vasaros koncertai, kurių bilietai buvo visiškai išparduoti. Galima drąsiai teigti, kad nėra to blogo, kas neišeitų į gerą.

O kaip pasikeitė šeimos gyvenimas? Juk tempas turbūt kiek sulėtėjo, tiesa?

Šeimos gyvenimas visiškai nepasikeitė. Nebuvo didžiulio skirtumo tarp praeities ir dabarties. Gyvenome šiek tiek uždaresnėje aplinkoje, gal kiek rečiau susitikinėjome su bičiuliais ir artimaisiais. Bet maršrutas kaip buvo tarp Kauno ir sodybos Višakio Rūdoje, taip ir liko. O tame pasaulio sulėtėjusiame tempe pastebėjau tikrų dalykų, nustojau bėgioti kaip voverė rate, susikoncentravau į vertingus momentus.

Beje, dar tik prasidedant virusui, su šeima buvote išvykę į Ispaniją. Kaip ten žmonės tuo metu žiūrėjo į šią pasaulį drebinančią pandemiją?

Mes laiką jau nuo praėjusių metų spalio mėnesio iki šio kovo praleidome Ispanijoje. Retkarčiais aš vienas grįždavau pakoncertuoti. Bet prasidedant pandemijai didelio sujudimo nejautėme, nes tuo metu, kai viskas pasiekė piką, mes dar buvome Gran Kanarijoje, kurioje buvo užfiksuoti vos keli susirgimo atvejai. Tuomet stebėjome žinias ir nutarėme, kad namuose bus dar saugiau. Tad suskubome ir pačiu laiku grįžome į šiltus namučius Lietuvoje.

Tai nebuvo vienintelis iššūkis, su kuriuo susidūrėte keliaudami – juk teko išgyventi smėlio audrą, dėl jų net oro uostai buvo uždaryti. Kokias emocijas išgyvenote tuo metu?

Pamenu, žiūrėjome į smėlio audrą labai smalsiai: juk tokio reiškinio dar niekada neteko matyti. Porą dienų teko sėdėti namuose ne tik uždarytais langais, bet ir langinėmis. Labai buvo  smagu tada žiūrėti serialus, gaminti maistą ir pailsėti nuo paplūdimio.

O  kaip kelionė namo? Ar neteko patirti keliavimo apribojimų?

Kelionė praėjo labai sklandžiai. Jokių apribojimų tą dieną dar nebuvo, bet po kelių dienų jau iš Kauno stebėjome, kaip visas pasaulis užsidaro. Taigi, labai laiku viską padarėme ir laiku grįžome, o juk turėjome pasilikti iki kovo pabaigos. Dėkojame Dievui, kad taip saugiai pargrįžome namo.

Apskritai, kaip Jus paveikė ši situacija? Juk tikriausiai kaip ir dauguma muzikantų, aktorių bei menininkų neišvengėte finansinių nuostolių?

Na, prisipažinsiu, jokių nuostolių nepajutau. Labiausiai jaudinausi dėl tų šalių, kurios patyrė didžiules krizes. Ypač buvo gaila Italijos žmonių. Taip pat jaudinausi dėl medikų, kurie taip aukojosi ir dirbo karštose zonose.

Ar skaičiavote, kiek koncertų bei renginių teko atšaukti?

Neteko atšaukti nei vieno renginio. Tiesa, poros koncertų datos pasikeitė, bet tai esmės nesudarė. Kelių koncertų net pats sąmoningai atsisakiau, nes kai tik vyriausybė davė žalią šviesą pasiūlymų koncertuoti skaičius buvo perteklinis. Pats nesitikėjau, kad tas karantinas taip teigiamai paveiks mano koncertinę veiklą. Beje, visų virtualių koncertinių pasirodymų taip pat atsisakiau. Tokio formato rengėjams juokais sakiau, kad per stiklą nesibučiuosim, palauksim, kol vėl galėsime su klausytojais bendrauti gyvai. Ir neprašoviau. Reikia kartais pataupyti save tikrąjai meilei ir neišsitaškyti bet kur, bet kaip.

Kokios veiklos karantino metu buvote pasiilgęs labiausiai?

Na, ko gero, susitikimų su draugais buvau pasiilgęs labiausiai. Kai tik vėl pasidarė lengviau kvėpuoti, tai susitikę su artimaisiais ir bičiuliais linksėjome galvomis – kaip svarbu yra gyvai socialiai bendrauti. Juk karantino metu galėdavome susiskambinti vaizdo skambučiais, bet tai nėta TAI. Apsikabinimai ir nuoširdus gyvas juokas – svarbiausias ilgesio objektas.

Galbūt atradote kokių nors naujų hobių?

Žinote, kaip niekada gyvenime kibau į įvairiausius namų darbus: kieme persodinome žolę, pasidarėme jaukią terasą, apgenėjome medelius, o sodyboje jau puikuojasi naujas lieptas, seno svirno pamatai palieti, visi akmeniniai takeliai išbetonuoti ir t. t. Žinoma, ne aš pats tai dariau, bet kruopščiai organizavau ir prižiūrėjau meistrų darbus.

Kuo užsiimate šiuo metu?

Šiuo metu dirbu prie savo kūrinių remix‘ų albumo. Visi remix‘ai tarsi briliantai, atliekami žymių Lietuvos ir tarptautinio pripažinimo pelniusių prodiuserių bei didžėjų. Tokio albumo mano karjeroje dar nebuvo. Su jauduliu laukiu galutinio rezultato, kuris netrukus nuguls į vinilinę plokštelę ir kompaktinį diską. Žinoma, bus galima klausytis ir virtualioje erdvėje.

Beje, gruodį  gerbėjus planuojate nudžiuginti muzikiniu turu „Saulės pėdomis“, tačiau ar esant tokiai situacijai dėl kasdien didėjančio žmonių sergamumo nekyla minčių nukelti turo kitiems metams?

Visą vasarą kruopščiai ruošėmės šiam turui: rašėme aranžuotes, repetavome, darėme demonstracinius įrašus, kūrėme įvairius scenografijos elementus, filmavome medžiagą vizualizacijoms ir, žinoma, ruošėme įvairiausių staigmenų klausytojams. Panašu, kad situacija dėl karantino bus nepalanki – žinoma, jau turime planą B ir apie tai su turo organizatoriais pranešime netrukus. Svarbiausia nusiteikti drąsiai, pozityviai ir su meile. To ir noriu palinkėti visiems Jums. Nebijokite, viskas bus gerai!