Pažintis

VDU SA prezidentas: „Kiekvienu sprendimu siekiama kuo didesnės naudos studentui“

Germantė LOVČIKAITĖ

Paulius Vaitiekus – magistrantūros pirmakursis, studijuojantis strateginį organizacijų valdymą. Šį vaikiną pažįsta ne vienas universiteto studentas. Paulius – VDU Studentų atstovybės (SA) prezidentas. Studentiškame judėjime jis veikia beveik 5 metus ir tikina, kad teko susidurti su ne vienu iššūkiu, tačiau kiekvienas jų atvedė prie dar didesnių galimybių.

Pradėkime nuo pradžių: papasakok, kada supratai, kad nori siekti VDU SA prezidento pozicijos?

Tikrai nebuvo taip, kad antrame kurse atėjęs į atstovybę išsikėliau sau tokį tikslą. Tikriausiai apie tai pradėjau galvoti tapęs Projektų ir tarptautinių ryšių komiteto koordinatoriumi ir įsiliejęs į SA Biuro veiklą. Pasitikėjimas iš organizacijos narių irgi davė savo: įsitraukiau į daugiau veiklų, turėdavau, ką pasakyti ir jaučiau, kad žmonės aplink tiki, kad galėčiau vadovauti organizacijai.

Ar tavęs negąsdino stereotipai, kad atstovybė organizuoja tik vakarėlius ir pataikauja administracijai?

Manau, kad taip gali manyti tik tie, kurie visiškai nėra susipažinę su mūsų veikla. Jeigu organizuojame renginius, jie yra skirti turiningam studentų laisvalaikiui. O dėl administracijos, kaip atstovybė žinome, kokie yra mūsų tikslai ir ko siekiame. Tikrai nėra taip, kad diskusijose rėkiame vieni ant kitų. Tiesiog išdėstome savo pozicijas ir stengiamės rasti kompromisą. Apibendrinant, žinojau, kur einu, kokios yra organizacijos vertybės ir pasenę stereotipai tikrai negąsdino.

VDU SA vadovauji jau pusantrų metų, kaip vertini per šį laiką atliktus darbus?

Pirmi metai buvo gerokai sunkesni, nes trūko ir patirties, ir supratimo, kaip kas veikia. Teko susidurti su įvairiomis situacijomis, bet kiekvienu sprendimu buvo siekiama kuo didesnės naudos studentui. Džiaugiuosi, kad pavyko susitarti dėl visą parą veikiančios bibliotekos, paramos, nukentėjusiems nuo COVID-19, lengvatų karantino laikotarpiu bei nemokamų LSP pirmakursiams. Tokios būtų didesnės pergalės, tačiau yra ir kasdienės situacijos, kai studentai kreipiasi su savo problemomis ar klausimais ir norime, kad jie būtų išspręsti kuo greičiau. Bet iš esmės, manau, kad judame gera linkme ir per ateinančius pusę metų dar tikrai bus ką nuveikti. 

Kokie tie ateities tikslai?

Kadangi gyvename nežinomybėje dėl COVID-19, vienas pagrindinių tikslų yra užtikrinti, kad ateinantį semestrą studijos būtų įgyvendinamos kokybiškai ir atlieptų studentų poreikius. Pavasario semestro metu matėme tiek gerų, tiek blogų pavyzdžių, todėl norisi, kad klaidos būtų ištaisytos ir studentai gautų tai, ko tikėjosi stodami į VDU.

Sugrįžkime prie tavęs: kaip pats pasikeitei per tuos pusantrų metų?

Labai stipriai (juokiasi). Visų pirma, išmokau, kad susidūrus su situacijomis, kur, atrodo, išeities nėra, reikia ieškoti nestandartinių sprendimų. Atsirado platesnis mąstymas, gebėjimas įsiklausyti į kitų nuomonę ir ieškoti kompromisų. 

Koks būna VDU SA prezidentas už atstovybės ribų?

Vis dar puoselėju savo meilę futbolui. Pats, deja, nebežaidžiu, bet stengiuosi stebėti rungtynes kaip įmanoma dažniau. Taip pat mėgstu dalyvauti protmūšiuose. Kadangi augau didelėje šeimoje, laisvalaikiu smagu susitikti su artimaisiais, ypač pabūti su sūnėnais ir dukterėčiomis ir kažko juos išmokyti. Na, arba jie mane kažko išmoko.

Ko palinkėtum studentams?

Kantrybės ir supratimo šiuo sudėtingu ir permainų kupinu laikotarpiu.