Aktualijos

SOCIALINIAI IR AKADEMINIAI REIKALAI

Evelina BACIUŠKAITĖ

VDU Studentų atstovybė – nesustojantis veiklų inkubatorius. Jos pareiga yra atstovauti studentams, jų nuomonei, gerinti studijų kokybę, tačiau tuo pačiu ir leisti studentams pasimėgauti universiteto suteikiamomis galimybėmis. Kartu su Socialinių reikalų komiteto koordinatore Emilija Drabužinskaite ir Akademinių reikalų komiteto koordinatore Monika Ražanauskaite kviečiame Jus susipažinti su pagrindiniais 2021 metų pavasarį Studentų atstovybės nuveiktais dalykais ir pažvelgti iš arčiau į VDU socialinius ir akademinius reikalus.

1. Vytauto Didžiojo universiteto Studentų atstovybės atstovai turėjo galimybę įsitraukti į LSS darbo grupę, kuri sprendžia užsieniečių padėties Lietuvoje klausimus. LSS yra labai svarbu atstovauti studentų interesams, todėl dažnai kylantys klausimai dėl užsieniečių studentų padėties mūsų šalyje taip pat yra aktuali LSS interesų dalis. Džiugu, kad prie šia tema iškylančių klausimų sprendimų galėjo prisidėti ir VDU atstovybė.

2. Paskutiniame VDU Studentų parlamento posėdyje buvo patvirtintas SPK (Studijų programų komiteto) studentų atstovų dokumentas. Šis dokumentas yra labai naudingas, kadangi dėl jo bus galima lengviau paskirti ir kuruoti studentus Studijų programų komitetuose.

3. Vieniems džiugi, kitiems paniką sukėlusi žinia – „Taikos“ bendrabučio gyventojų laukia pasikeitimai. Šis studentų mylimas bendrabutis vasarą bus renovuojamas. „Taikoje“ esantys dviviečiai kambariai virs vienviečiais, o triviečiai – dviviečiais. Tiesa, šiuo metu visi studentai, gyvenantys šiame bendrabutyje privalo iš jo išsikraustyti. Gera žinia ta, kad nuo liepos 1 iki 11 dienos vyks nauja registracija bendrabučio kambariui užsiimti, todėl kilusi panika yra suvaldyta, o studentai turės galimybę ir vėl gyventi jau atnaujintame bendrabutyje.

DIDYSIS PAVASARIO RENGINYS – PAVASARIO FESTIVALIS

Gegužės mėnesį Vytauto Didžiojo universiteto Studentų atstovybė miesto svečius ir gyventojus sukvietė į jau tradicija tapusį renginį „Pavasario festivalis“. Neįprasta šalyje esanti situacija nesutrukdė festivalio organizavimui saugiomis sąlygomis. „Pavasario festivaliui“ buvo pasirinktas neįprastas konceptas – festivalis vyko visą savaitę, dalis veiklų buvo transliuojamos internetu, kitą dalį netgi buvo galima stebėti gyvai!

„Pavasario festivalis“ šiais metais skatino išlipti iš komforto zonos, ne veltui tokiam renginiui buvo pasirinktas šūkis „Savirealizacija per saviizoliaciją“. Buvo raginama paliesti tokias opias šių dienų problemas, kaip gyvenimo, studijų pasirinkimai, abortas, LGBTQ+ bendruomenės gyvenimas. Taip pat festivalio metu vyko socialinės akcijos, kraujo donorystė, įvairios pramoginės veiklos – šokių pamokos, drabužių dizaino kūrimas, piešimas ant vandens ir dar daugiau kitų įdomių veiklų.

„Pavasario festivalį“ vainikavo drive–in koncertas. Koncerto metu buvo galima išgirsti tokias muzikines grupes kaip „Pack of Nails“, „Velvet“, „BALTASIS KIRAS“ ir „jauti“!

Naudotos Viktorijos Zaveckaitės nuotraukos.