Kelionės

Atrask Kauno apylinkės gražiausias vietas

Goda OSTRAUSKAITĖ

Ar pasiilgote gamtos? Ar vis svarstote, ką būtų galima pamatyti už miesto ribų? Galbūt norite kartu su artimaisiais aplankyti kažką naujo, bet artimo? Kauno apylinkėse apstu dar nematytų, neatrastų gamtos, istorinių vietovių, kurias verta aplankyti. Šios artimos išvykos nuo namų tinka ne tik tolimųjų kelionių mėgėjams, bet ir tiems, kurie nori arba neturi galimybės važinėti po visos Lietuvos ar užsienio platybes. Kviečiame paskaityti apie Kauno apylinkėse slypinčias vietoves!

Dubravos rezervatinė apyrubė

Gamtos mėgėjams ir jos išsiilgusiems Dubravos rezervatinė apylinkė – puiki vieta aplankyti. Per visą rezervatą vingiuoja 1,9 km ilgio pažintinis takas, kuris veda lankytojus į pelkes ir mišką. Einant pažintiniu taku, apima toks jausmas, tartum atsidūrei kitoje šalyje, nes aplinkinė gamta visiškai neprimena lietuviškų miškų. Pelkė, pavieniai balti medžiai, kurie atrodo tarsi nudegę, tačiau iš tikrųjų tai žydinti ištisa pieva. Tinkamiausias laikas aplankyti Dubravos apylinkę – vėlyvas pavasaris arba ankstyva vasara, kai žydi siauralapis švylys. Šio baltai žydinčio augalo tokiu laikotarpiu apstu, todėl vaikštant taku atrodo, kad pelkę yra padengęs plonas sniego sluoksnis.

Kadagių slėnis

G. Karaliaus nuotrauka

Norintiems pabūti gamtoje ir pamatyti Kauno apylinkes iš aukštesnio taško labai patiks Kadagių slėnis. Kraštovaizdis čia įvairialypis – išvysite Kauno marias, besidriekiančias pievas, kadagiais apaugusį Kauno marių šlaitą ir atsipalaiduosite miške. Čia įrengtas pažintinis takas, kuriuo einant atsiveria marių vaizdas ir gamta, kiek toliau takas pasibaigia ir miškas pakvies jus pasivaikščioti. Prieš važiuojant į šį slėnį, patartina pasirūpinti gera avalyne, kadangi miške po lietaus gali būti balų ir klampios žemės.

Dievų ir deivių slėnis

kaunorajonas.lt nuotrauka

Kulautuvos miške, 24 km nutolusiame nuo Kauno, slypi dievų ir deivių slėnis, patiksiantis istorijos bei gamtos mėgėjams. Šiame skulptūrų parke stovi Lietuvos menininkų sukurtos skulptūros, atspindinčios senovės lietuvių religijos dievus ir deives – Perkūną, Patrimpą, Pykuolį, Žemyną, Gabiją, Kovą, Laimą ir daug kitų. Čia galite iš arčiau susipažinti su dievybėmis, kurias garbino mūsų protėviai ir net pamatyti, kaip jos galėjo atrodyti. Vaikštinėdami žaviais parko takeliais galėsite ne tik pasigėrėti Lietuvos skulptorių darbais, bet ir pakvėpuoti grynu pušyno oru.

Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia

kaunorajonas.lt nuotrauka

Siūlome jums dar vieną lankytiną vietą – vieną iš kelių gotikinių bažnyčių Lietuvoje. Visi žinome garsiąją istoriją, kaip Napaleonas norėjo ant delno parsinešti Šv. Onos bažnyčią atgal į Prancūziją, tačiau ši bažnyčia niekuo nenusileidžia pastarajai. Šis unikalus pastatas, vienas seniausių mūrinių statinių Lietuvoje, stovi atokiai nuo žmonių, prie pat Nemuno kranto. Ši bažnyčia dvelkia ramybe ir senove. Ją dar XVI a. pastatė garsus Lietuvos didikas Povilas Sapiega Zapiškyje, tik 21 km nuo Kauno. Šiuo metu čia dažniausiai vyksta kultūriniai ir muzikiniai renginiai. Ši bažnyčia tikrai verta jūsų dėmesio: pamatysite ne tik gražųjį gotikos laikų paminklą, bet ir pabūsite gražios gamtos apsuptyje.

Žalgirio mūšio memorialinis parkas

A. Pauliukaitienės nuotrauka

Visai šalia Kauno, ties Cinkiškių kaimu, įkurtas Žalgirio mūšio memorialinis parkas Kryžiuočių ordino sutriuškinimui atminti. Dideliame parko plote yra pasodinta 580 raudonųjų ąžuolų, pastatyta 13 skulptūrinių stogastulpių ir 1 koplytstulpis, kad primintų žymiausius Žalgirio mūšio karžygius. Centrinis parko paminklas – stilizuoti Gedimino stulpai. Įdomu tai, kad parke medžiai susodinti taip, kad skrendant lėktuvu ar oro balionu matytųsi užrašas „Žalgiris“. Jei kada skrisite virš šio parko, būtinai atkreipkite dėmesį! Šiame parke ypač gražu vakare, kai leidžiasi saulė ir medžiai meta savo šešėlius. Jei važiuosite kada autostrada nors ir pro šalį, užsukite ir pabūkite istorijos apsuptyje.

Naudota S. Jankausko nuotrauka.