Pažintis

Nauji metai – naujas aš

Emilija KALVYNAITĖ

„Esu žmogus, visa širdimi įsimylėjęs sportą. Taigi, ko gero, ne paslaptis, kad tokios savybės kaip užsispyrimas, užsibrėžto tikslo siekimas, stipri valia ir perfekcionizmas man nesvetimos. Trenerės darbas manyje išugdė gerus darbo organizavimo įpročius, bendravimo, mokymosi bei mokymo sugebėjimus. Esu empatiška, draugiška ir komunikabili, tačiau dažnai mėgstu praleisti vakarus ramiai viena, nei su draugais. Mano aistra – kultūrizmo / fitneso sritis. Ruošiuosi kūno rengybos varžyboms ir šiais metais, kaip trenerė, pirmą kartą paruošiau ir jaunių, kūno fitneso kategorijos sportininkę, kuriai pavyko iškovoti 2-ąją vietą Lietuvoje“. Taip save apibūdina profesionali trenerė, sportininkė bei sporto „Lion‘s Gym“ savininkė Gabrielė Raškevičiūtė. Jauna mergina yra Lietuvos kultūrizmo ir kūno rengybos federacijos (IFBB) narė. Gabrielė dalijasi su Jumis mintimis, apie naujametinius pažadus ir jų išsikėlimą.

Gabriele, kokių patarimų duotumėte žmonėms, kad jiems pavyktų įgyvendinti sau išsikeltus naujametinius pažadus?

Na, aš kiekvienam žmogui sakiau ir sakysiu – nieko nėra neįmanoma, o jeigu bus noras visada atsiras ir galimybės. Tam, kad pavyktų savo išsikeltą tikslą įgyvendinti, visų pirma, jis turi būti realus ir pagal savas galimybes. Tarkime, sakykite sau, jog norite numesti ne 10 kilogramų per mėnesį, o vieną arba du kilogramus per savaitę. Išskaidykite didelį tikslą į kelis mažus tikslus. Taip pat pastebėjau, kad  tikslą pasiekti žmonėms padeda žaidimo forma, pavyzdžiui, lažybos su draugu, ypač nuotraukų darymasis: prieš ir po, rezultatų sekimas. Kai žmogus analizuoja savo rezultatus, pokyčius, tada jam motyvacija niekur nepradings, o geriausiai mus motyvuoja mūsų pačių rezultatai. Ko gero, sutiksite su manimi, kad aukštas motyvacijos lygis yra lygus dideliam norui siekti tikslo, jeigu mes labai norėsime, tai ir motyvaciją turėsime. Pagrindinis patarimas būtų eiti palengva, mažais žingsniais tikslo link ir nuolat atrasti būdų, kaip save motyvuoti.

Ar daug lankytojų susilaukiate sporto klube „Lion’s Gym“ prasidėjus Naujiems metams?

Taip, po vasaros klientų skaičius pagausėja, bet lyginant laiką prieš Naujuosius metus ir po jų, tai žmonių, atėjusių sausio-vasario mėnesiais, visada būna daugiausiai. Ko gero, tai yra dar viena daroma didelė žmonių klaida, kad jie laukia tos ypatingos dienos, kai nori kažko pasiekti. Laukia pirmadienio arba, kaip šiuo atveju, Naujųjų metų. Darykite čia ir dabar, kada mažiausiai norite, kai jums nepatogu, išeikite iš savo komforto zonos ir pradėkite prieš Naujuosius metus, o ne sausio pradžioje ar gale.

Kaip manote, kodėl dingsta žmonių motyvacija įvykdyti naujametinius pažadus?

Kaip jau ir kalbėjome, tai būtent tie nerealūs ir per dideli tikslai, ne pagal žmogaus galimybes, jį priveda prie ribos, kai jis praranda motyvaciją ir viską meta. Nebijokite prašyti profesionalų pagalbos, jie padės nepersistengti ir neperspausti savęs, nes trys valandos sporto salėje ir 1–2 valgymai dienoje, tikrai nepadės suformuoti tobulų kūno linijų.

Kodėl yra svarbu siekti užsibrėžtų tikslų?

Aš manau, kad vien sugebėjimas užsibrėžti tikslą jau yra sąmoningo ir savo gyvenimą sugebančio analizuoti žmogaus savybė. Labai gerai tiktų į klausimą atsakyti klausimu: o koks gi gyvenimas be tikslo, argi ne taip? Mano nuomone, kiekvieno iš mūsų užduotis šiame pasaulyje – būti laimingu, o žmogus laimingas tik tada, kai nuolat tobulėja. Tobulėti be tikslo mes kaip ir negalime, todėl užsibrėžtas tikslas – svarbus tam, kad tobulėtume ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai. 

Kokius naujametinius tikslus dažniausiai išsikelia žmonės kreipdamiesi į Jus?

Na, atsakant į šitą klausimą, mane šiek tiek suėmė juokas, nes, turbūt, nėra nuostabu, kad vienas iš pagrindinių klientų tikslų, ypač moterų tarpe, jų pas mane, galėčiau sakyti, yra daugiau nei vyrų, tai yra numesti papildomus kilogramus. Žinoma, nieko nesakau, nes kuo dažniau tuo daugiau pasitaiko atvejų, kai svorį reikia ne mesti, o dėl sparčios medžiagų apykaitos kaip tik reikia priaugti ne vieną papildomą kilogramą, bet, visgi, dažniausias kliento tikslas – atsikratyti antsvorio. Tai mane labai gąsdina, kadangi dauguma žmonių į sportą ir į sveiką mitybą atsisuka tik tada, kai jau pradeda spausti kelnės. Sportas ir sveika mityba yra skirta ne tik atsikratyti antsvorio, nepamirškite, tai yra jūsų kūnas, kuriame jūs gyvensite visą gyvenimą. 

Kokius tikslus sau pati, kaip sportininkė, išsikeliate prasidėjus Naujiems metams?

Man paskutiniu metu labai trūksta poilsio ir pradedu matyti, kad tuoj perdegsiu, kadangi dar laukia sunkus pavasario sezonas, turiu pradėti ruoštis Lietuvos ir Europos čempionatams. Esu išsikėlusi sau tokį tikslą – atrasti balansą ir išmokti skirti laiko sau. Nors, žinau, kad tą padaryti bus labai sunku, nes, prisipažinsiu, jau kelis kartus bandžiau ir tai man sekėsi sudėtingai, bet kaip ir minėjau: nieko nėra neįmanomo. Tad tikrai bandysiu pasistengti dar labiau šioje vietoje ir aš žinau, ankščiau ar vėliau – man tai tikrai pavyks. O konkrečiau, mano tikslas kiekvieniems Naujiems metams būna, ko gero, visada tas pats – tobulėti visose gyvenimo srityse.

Ką norėtumėte palinkėti žurnalo „Studis“ bendruomenei Naujųjų metų proga?

Na, Jūsų nuostabiai žurnalo „Studis“ bendruomenei Naujųjų metų proga, šiuo sunkiu laikotarpiu, svarbiausia palinkėsiu daug sveikatos ir tikslų, kurie jus motyvuotų eiti į priekį, kad nereikėtų laukti Naujųjų metų, kad galėtumėte juos įgyvendinti, būkite kolektyviški, kūrybingi ir įkvėpkite kitus.