Aktualijos

SOCIALINIAI AKADEMINIAI REIKALAI

Evelina BACIUŠKAITĖ

2021 metams einant į pabaigą, Vytauto Didžiojo universiteto Studentų atstovybė taip pat nesnaudžia. Nuolatos kupini idėjų, gražių socialinių akcijų, akademiškai svarbių minčių, šios bendruomenės nariai ypatingai ruošėsi ir jau įpusėjusiai egzaminų sesijai, ir jaukumo kūrimui šventiniu laikotarpiu universitete. Kartu su Socialinių reikalų komiteto koordinatore Emilija Drabužinskaite ir Akademinių reikalų komiteto koordinatore Monika Ražauskaite dalinamės pagrindiniais VDU SA pastaruoju metu įgyvendintais darbais!

Lapkričio 22 dieną vyko pirmasis Vytauto Didžiojo universiteto Studentų parlamento posėdis. Jo metu buvo išrinkta nauja parlamento pirmininkė, kuria tapo Gabrielė Jonuškaitė. Taip pat posėdžio metu vyko diskusijos dėl parlamento vertėjo ir protokoluotojo, buvo aptartos ateinančios veiklos ir posėdžių datos, aptarta doktorantų galimybė tobulinti užsienio kalbos žinias.

Gabrielė Jonušauskaitė

VDU Studentų atstovybės nariai lapkričio mėnesį dalyvavo Česlovo Milošo komitetų mokymuose. Kasmet organizuojami mokymai skirti gilinti savo teorines žinias bei geriau pažinti skirtingų komitetų veiklas.

Gruodžio 8 dieną vyko VDU SA organizuojama Kraujo donorystės akcija. Šios akcijos metu universiteto bendruomenės nariai kviečiami atlikti gerą darbą ir taip, tam tikra dalele, prisidėti prie gelbėjamų gyvybių.

Gruodžio 9 dieną vyko „Bendruomenės Kalėdos“. Šis renginys šventiniu laikotarpiu ypatingai suartina universiteto bendruomenės narius. Įprastai skirtingas roles universitete užimantys asmenys, bendraujantys tik akademinių reikalų tematika, šio renginio metu gali susitikti šiltam, neformaliam pasibuvimui. Universiteto dėstytojams, studentams, administracijai buvo sukurta jauki erdvė susipažinimui, pabendravimui. Besidžiaugdami vienas kito kompanija bendruomenės nariai galėjo pajusti Kalėdų dvasią bei tiesiog linksmai ir turiningai praleisti laiką.

Gera žinia VDU pirmojo bendrabučio „Taika“ gyventojams – sutvarkytas pagrindinis įvažiavimas į šio bendrabučio kiemą. Ši problema buvo nagrinėjama jau ne vienerius metus, kuomet bendrabutyje gyvenantys ir vairuojantys studentai susidurdavo su problemomis dėl pagrindinio įvažiavimo kelyje buvusių didelių duobių. 

O ketvirtajame VDU bendrabutyje pagaliau buvo atidarytas laisvalaikio kambarys! Pirmame bendrabučio aukšte įkurtoje erdvėje gyventojai ras patogius sėdmaišius, televizorių, laiką galės praleisti organizuojamuose stalo žaidimų vakaruose, šachmatų turnyruose. Tikimasi, kad tai padės kurti vieningesnę ir stipresnę bendrabučio bendruomenę.

Na, kaip ir kiekvieną mėnesį, taip ir toliau tęsiamas seniūnių naujienlaiškis, kuriame aprašomos svarbiausios mėnesio naujienos susijusios su socialiniais ir (ar) akademiniais reikalais. Todėl kviečiame jį atsiversti!

V. Zaveckaitės nuotr.

Svarbu:

Studentai, kurie yra įstoję į valstybės nefinansuojamą vietą, už studijų pavasario semestrą turi sumokėti iki vasario 10 dienos. Susimokėti už studijas studentas gali prisijungęs prie Studentų portalo studentas.vdu.lt.

Egzaminų (ar bet kokių kitų atsiskaitymų laikotarpiu) apeliacinių prašymų teikimas tampa aktualiu dalyku, kuomet studentams ar klausytojams, nesutinkantiems su dėstytojo įvertinimu ir (ar) atsiskaitymo procedūromis, suteikiama galimybė teikti apeliacinį prašymą fakulteto, kuriame studijuoja, dekanui, akademijos kancleriui, vadovaujantis Rektoriaus patvirtintu Apeliacijų nagrinėjimo tvarkos aprašu. Studentas apeliaciją turi teisę pateikti per 5 darbo dienas po įvertinimo paskelbimo Studentų portale studentas.vdu.lt.

Akademinė skola gaunama tuomet, kada galutinis dalyko pažymys yra neigiamas (4 ir mažiau) po egzamino perlaikymo. Taip pat už nesąžiningą elgesį bet kurio atsiskaitymo metu, kai į studijų rezultatų žiniaraštį įrašomas galutinis įvertinimas 0 (nulis). Tokiu atveju studentas ar klausytojas kituose studijų dalyko atsiskaitymuose nedalyvauja, stabdomos dalyko studijos, yra įskaitoma akademinė skola.

2021/2022 mokslo metų akademinis kalendorius 

Rudens semestras: rugpjūčio 30 d. – sausio 31 d.

Paskutinė paskaitų diena: gruodžio 3 d.

Pagrindinė egzaminų sesija: gruodžio 6 d. – gruodžio 23 d.

Studentų atostogos: gruodžio 24 d. – sausio 2 d.

Egzaminų perlaikymo sesija: sausio 4 d. – sausio 6 d.

Pavasario semestras: vasario 1 d. – birželio 30 d.