Aktualijos

Vilties žiburys tamsaus karo šešėlyje

Justina BOGUŽAITĖ

Vasario 24-osios rytas Europoje išaušo su tragiška žinia. Rusijos kariuomenė užpuolė Ukrainą ir pradėjo karą. Konfliktas, besitęsiantis nuo 2014 metų, pasiekė piką, kai buvo pradėtas tiesioginis puolimas – sprogdinimai, žudymai ir kiti karo nusikaltimai. Tačiau tai ne tik Rusijos ir Ukrainos karas. Duodamas įsakymą pulti, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pradėjo karą su likusiu pasauliu, parodydamas savo egoizmą, pyktį ir tuštybę. Jo elgesys yra nedovanotinas.

Natūralu, kad neramu. Kyla daugybė klausimų – „O kas dabar bus?“, „Ar karas ateis iki mūsų?“, „Ką daryti, gal jau reikia slėptis ir kaupti atsargas?“. Atsakymas – ne, nereikia. Prisimenu save, kaip sužinojau apie prasidėjusius įvykius. Tą rytą miegojau ilgai ir ramiai, o atsikėlus ir patikrinus telefoną pamačiau praleistą skambutį nuo tėčio. Perskambinus jis pirmiausia paklausė, ar man viskas gerai ir uždavė tuo metu keistai pasirodžiusį klausimą: „Ar turi grynųjų pinigų?“. Atsakiau, kad turiu, bet kodėl manęs jis to klausia? Atsakymas kone supykino – „Prasidėjo karas“. Nenuostabu, kad daugybę žmonių tai paveikė psichologiškai ir emociškai. Iš parduotuvių lentynų žaibiškai ėmė dingti ilgo galiojimo produktai ir masiškai iš bankomatų išimami grynieji pinigai. Vis dėlto, pavojus Lietuvai kol kas negresia. Už tai turime dėkoti Ukrainai, kuri šiuo metu ginasi nuo Rusijos – kartu ji gina ir mus. Lietuvos žmonių palaikymas ir aukos yra didžiausia padėka.

Nepaisant visko, Ukraina parodė savo galią. Jos stipriausias ginklas – žmonių vienybė ir palaikymas iš viso pasaulio. Taip pat Ukrainos Prezidentas Volodymyr Zelenskyy parodė, kas yra tikras lyderis. Atsisakęs pagalbos pabėgti iš šalies, jis stojo į kovą su ginklu rankose. Vos per kelias dienas Ukraina sulaukė beprotiškai daug palaikymo – finansinės paramos, humanitarinės pagalbos – aukojamų šiltų drabužių, batų, patalynės, karinės amunicijos ir kitų svarbių reikmenų. Žmonės iš viso pasaulio jungėsi (ir tebesijungia) į akcijas, išreikšdami palaikymą Ukrainai. Valstybės skelbia sankcijas Rusijai, siekdamos sumenkinti jų ekonomiką. Skelbiamas boikotas rusiškoms prekėms ir įmonėms, jos išimamos iš prekybos. Vienybė ir bendrumas siekiant vieno tikslo – sustabdyti Rusiją – pabaigti karą. Kartu mes stiprūs!

Svarbu žinoti, kad karas – tai ne tik susišaudymai ir mėtomos bombos. Agresorius siekia žmonių palaikymo platindamas dezinformaciją ir propagandą, siekia nužeminti Ukrainą žmonių akyse, neva viskas yra jos kaltė, tai ji pradėjo karą, žudo nekaltus žmones ir kitos panašios melagienos. Liūdna tiesa, kad žmonės tuo tiki. Šiais laikais gali būti sunku atskirti tiesą nuo klaidingos informacijos – ypač naujienų portaluose. Be galo svarbu tikrinti šaltinius! Netikėkite viskuo, ką skaitote internete – tikrinkite informaciją!

Vieną dieną išauš graži ir taiki valanda  mūsų gimtojoje Žemėje. Tai priklausys nuo mūsų, tad parodykime, kad meilė ir vienybė yra nenugalima prieš pyktį ir agresiją. Kviečiame aukoti „Blue-Yellow for Ukraine“ organizacijai, jungtis į savanorių pajėgas (daugiau informacijos rasite www.stipruskartu.lt), aukoti būtinus daiktus (šiltus drabužius, batus, patalynę, rankšluosčius) iš Ukrainos atvykstantiems karo pabėgėliams, likusiems be namų. Priimkime juos šiltai ir svetingai. Visą informaciją, kokią ir kokiu metu galite suteikti pagalbą, rasite „Facebook“ grupėje „Lietuva padeda Ukrainai/Литва допомагає Україні“. Šlovė Ukrainai!