Pažintis

BALTOS VARNOS: „esame atskiri žmonės ir su savimi turime tikrai skirtingus santykius“

Laura PETRULYTĖ

Grupės „Baltos Varnos“ narė Milda apie grupės kūrybą sako: „Tai, ką kuriame, visada vyko natūraliai, niekada nesprendėme kokio stiliaus muziką norime groti, dėl to ir dabar po truputį mūsų skambesys kinta, nes kūrėjo varomasis variklis ir yra ieškojimas.“

Šias dvi jaunas merginas, kilusias iš Zarasų, galima išvysti tokiuose muzikiniuose projektuose kaip: „Dainuoju Lietuvą“, „Du balsai – viena širdis“ ir kituose. Jos, nors ir yra dvynės, save įvardija kaip labai skirtingas asmenybes. Milda Andrijauskaitė – Bakanauskienė ir Teresė Andrijauskaitė yra dar žinomos kaip grupė „Baltos Varnos“, kurių kuriama muzika vis stipriau beldžiasi į klausytojų širdis. Su grupe kalbamės apie jų kūrybą,  dainas, ir, žinoma, jų asmenybes.

Gyvenimo atspindžiai

Tikriausiai neįmanoma nepastebėti, jog esate dvynės. Sakykit, kaip sekasi gyvenimas turint savo dvynę? 

Teresė:  Manau, kad visų pirma, abi stengiamės, jog pasaulyje turint kažką panašaus į savo kopiją, tai neturėtų įtakos viena kitai, bet, tiesą sakant, dažnai stengtis nereikia. Kuo toliau einaname, tuo labiau suprantame, kad esame velniškai skirtingos, o tai, kas mus sieja suteikia gyvenime labai gerų staigmenų.

Kokios sesers savybės labiausiai erzina? O kurių, galbūt, pavydite?

Teresė: Visada maniau kad esu komunikabilesnė už Mildą, pastaruoju metu matau, kad yra atvirkščiai. Nėra taip, kad to pavydžiu, bet taip yra.

Milda: Teresė tikrai dažniau pasižymi pozityvumu, kai aš, tuo metu, į tam tikras situacijas reaguoju labai jautriai ir asmeniškai.

Ar save laikote stipriomis asmenybėmis? Gal atvirkščiai labai trapiomis?

Milda ir Teresė: Manau, kad kai kur esame labai stiprios, kai kur – labai jautrios. Visuomet atrodo, jog jei mus išmestų į nepažįstamą kraštą, visa tai išgyventume ir susikurtume naują gyvenimą, kuriame būtume stiprios naujose nepažįstamose vietose su nepažįstamais žmonėmis. Abi kartais esame drovesnės, kuomet reikia pastovėti už savo nuomonę, ypač, kai tas pokalbis yra ne itin gražus, bet paskutiniu metu matome, kad būtent šias savybės pradedame labai sparčiai įgyti.

Papasakokit, kas Jūs esat sau, kokį santykį su savimi vystote?

Teresė: Esame atskiri žmonės, ir su savimi turime tikrai skirtingus santykius.
Milda: Sutinku, kaip atskiri žmonės turime atskiras savo būdo savybes ir su jomis tvarkomės, arba jomis naudojamės skirtingai. Aš pati sau esu tiesiog žmogus, su savo bagažu, savo pasaulio matymu, savo pliusais ir savo minusais. Santykio vystymas yra tiesiog ieškojimas dalykų, kurie daro mane laimingą ir pastangos juos įgyvendinant.

Ar išvis santykiai su žmonėmis Jums yra svarbūs?

Teresė: Manau visiems žmonėms tai yra svarbiausias dalykas.

Milda: Santykiai su žmonėmis visada buvo vienas svarbiausių dalykų dėl ko mes apskritai tobulėjame. Vienus norime nustebinti, kitus sukrėsti, o dar kitus tiesiog norime padaryti laimingais. Mes, kaip atlikėjos, kuriame santykius ne tik su savo šeima ir draugais, bet dar ir su publika.

Trys dalykai, kurie Jus daro laimingas?

Teresė: Artimi žmonės, kūryba ir suvokimas to, ką turiu.

Milda:  Šeima/draugai, kūryba ir pasitikėjimas savimi.

Karjera meniniame kontekste

Kokia „Baltų Varnų“ atsiradimo istorija?

Milda:  „Baltos Varnos“ užsimezgė dar mokykloje paskutiniaisiais metais, pradžioje su mumis grojo ir dainavo dar viena mūsų klasės draugė. Po to ji išvyko studijuoti į užsienį, o mes į Vilnių. Vilniuje susiradome savo bendraminčius muzikantus ir taip pradėjom vis labiau ieškoti savo skambesio, kurį šlifuojam ir atrandam dar iki dabar.

Apskritai, jūsų grupė išsiskiria unikalumu ir kitoniškumu. Ar ir buvo tikslas susikurti tokį įvaizdį?

Milda: Tai, ką kuriame, visada vyko natūraliai, niekada nesprendėme kokio stiliaus muziką norime groti, dėl to ir dabar po truputį mūsų skambesys kinta, nes kūrėjo varomasis variklis ir yra ieškojimas. Mūsų muzika, dainos, įvaizdis ir visa kita yra galutinis rezultatas viso to, kas iki tol gyvenime yra įvykę.

Esate sakiusios, jog gimtųjų Zarasų apylinkės turėjo įtakos Jūsų pasaulėjautai, kurią skleidžiate. Kas dar padėjo susiformuoti tam, kas esate dabar?

Teresė: Viskas. Mus keičia visa aplinka, žmonės su kuriais kalbamės, dalykai, kuriuos išgirstame, dalykai, kuriuos tiesiog pamatai gatvėje.

Sakykit, kas Jums yra kūryba?

Milda: Tai yra mūsų šeima, mūsų draugai, mūsų muzika ir mūsų klausytojai. Muzika išėjo iš visų šių paminėtų dalykų ir tada ji keliauja atgal jiems.

Žinoma, jog dainų kūrimas reikalauja įkvėpimo. Kur Jūs jo ieškote ir, svarbiausia, kur randate?

Teresė: Visame kame. Kartais jis kyla iš tavo aplinkoje atsitikusių dalykų, pasakytų frazių, bemiegių naktų ir smegenų noro pradėti dirbti antrą valandą nakties. Kartais iš kitų kūrybos. Dažniausiai kyla iš pasiryžimo dirbti ir, po vienos ar kitos savaitės, „galvos daužymo į sieną“ kartais atsiranda tas dainos posmelis, po dar poros mėnesių susideda daina.

Žvilgsnis į muziką

Jūsų naujausia daina „TAI LIEČIA MUS VISUS” pasirodė beveik prieš tris mėnesius. Kaip ji atsirado?

Milda: Aš susirgau kovidu (jau antrą kartą) ir per mano izoliacinį laikotarpį būtent ir prasidėjo šis pilnas žiaurumo ir neteisybės karas. Niekur negalėjau išeiti iš namų ir tai buvo tik pirma diena, tad būdų taip greitai išreikšti savo palaikymą dar nebuvo, išskyrus, jau tą pačią dieną vykusių palaikymo akcijų, kurioms reikėjo išeiti iš namų. Visi draugai ir artimieji išėjo į gatves, o aš likau namie, žiūrėti nesuvokiamų žinių ir tik per ekraną palaikyti ukrainiečius palaikymo akcijoje.  Taigi, iš to nežinojimo kur dėtis ir gimė ši daina, pačią pirmąją karo dieną.

Daina „Namų dvasia“ spinduliuoja gamtos elementais, tyrumu, būtimi. O kokią reikšmę Jums turi namai?

Milda: Namai yra namai. Visi juos ankščiau ar vėliau turime tokius, kokių norime ir kokie mums yra reikalingi. Šiuo laikotarpiu, kai tenka keliauti ir dažnai juose nenakvoti, tai namai man yra tiesiog vieta, kurioje žinau, kur kas padėta ir visada rasiu, ko reikia. O jeigu kalbant nebuitiškai tai, žinoma, žmogus, kurio draugijoje visada jautiesi saugus, gali kalbėti ką tik nori ir kaip nori. O ypatingai šiandien, manau, kad visiems namai įgyja dar didesnę reikšmę, kai suprantame kaip greit ir tragiškai galima jų netekti.

Kada klausytojai gali tikėtis naujų koncertų?

Milda ir Teresė: Jau šią vasarą, liepos 20 dieną visus kviesime į Vilnių, Vasaros Terasą, kur surengsime grupės solinį koncertą. Jame pasirodys ne viena nauja daina. Ir, žinoma, kaip ir kiekvieną vasarą planuojame keliauti po visą Lietuvą, su įvairiausiais pasirodymais, bet apie tai dar tikrai sužinosite.

Ko palinkėtumėte skaitytojams?

Milda ir Teresė: Norime palinkėti, mūsų nuomone, ypač svarbių dalykų: pasitikėjimo savimi ir gražių, pozityvių dalykų pastebėjimo.